PREMIJER: Totenhem kasno "upalio"

Bolton vodio protiv Totenhema sa 3:0, gosti zaprijetili, a Martin Petrov u posljednjem minutu postavio konačnih 4:2.

PREMIJER: Totenhem kasno "upalio" Izvor: MONDO

Pet od šest golova palo je u sjajnom drugom poluvremenu uvodnog meča 11. kola Premijer lige.

Bolton je nagrađen za napadački fudbal, šest dana pošto je na istom stadionu nezasluženo izgubio od Liverpula, dok je Totenhem doživio drugi uzastopni poraz u prvenstvu.

Tim Harija Rednapa očigledno plaća danak "potrošnji" u evropskim utakmicama, pa poslije spektakla u duelu sa Interom (3:1) nije ličio na sebe sve do posljednjih dvadesetak minuta.

Tome je svakako doprinijelo neigranje povrijeđenog Rafaela Van der Varta, kojeg Niko Kranjčar nije uspio da zamijeni na pravi način.

Junak Boltonove pobjede bio je veteran Kevin Dejvis, sa dva gola i jednom asistencijom.

Doveo je Bolton u vođstvo poslije kiksa mladog Sandra na 30 metara od gola, s tim da je pomoćni sudija previdio ofsajd poziciju. Na 3:0 povisio je sa "bijele tačke" poslije prekršaja Asu Ekota na Korejancu Liju, da bi u posljednjim trenucima utakmice majstorski stvorio Martinu Petrovu situaciju "jedan na jedan" sa golmanom Gomešom, koju je Bugarin lako realizovao.

Totenhem je pokrenuo desni bek Alan Haton, prelijepim udarcem u rašlje sa 16 metara, poslije solo prodora.

Roman Pavljučenko, koji je ušao u drugom poluvremenu da pomogne usamljenom Krauču, u 87. minutu je projektilom iskosa sa lijeve strane smanjio na 3:2, ali to je bilo sve od gostiju.

Mnogo hvaljeni Geret Bejl imao je nekoliko dobrih centaršuteva, koji nisu urodili plodom. U 53. minutu je iz slobodnog udarca pogodio mjesto gdje se spajaju prečka i stativa, a tri minuta kasnije Gretar Stajnson je povisio na 2:0 za Bolton.