Pritvorenik srušio Arsenal, a Tores Čelsi

Njukasl pobijedio Arsenal u Londonu posle devet godina. Šou Balotelija protiv Vest Bromviča, Liverpul konačno moćan!

Pritvorenik srušio Arsenal, a Tores Čelsi Izvor: MONDO

Arsenal je za samo pet dana doživio dva poraza. Poslije Šahtjora koje je pobijedio "tobdžije" u Ligi šampiona, mjeru učenicima Arsena Vengera uzao je i Njukasl - 0:1.

"Svrake" su u 11. kolu Premijer lige pobijedile na "Emiratima" sa 1:0. Gol odluke postigao je 21-godišnji Endrju Kerol u posljednjem minutu prvog poluvremena. Ni to što do 10. januara mora da bude u kućnom pritvoru kod svog kapitena Kevina Nolana (Kerol je osumljičen za napad na bivšu djevojku) nije omeo ubojitog strijelca da postigne sedmi pogodak u sezoni. Arsenal je propustio nekoliko velikih prilika, a najbolje Sesk Fabregas i Teo Volkot. Njihove udarce zaustavila je prečka gola Timotija Krula.

Loran Koščelni zaradio je crveni karton, tako da je domaćin dva od četiri minuta sudijske nadoknade igra sa igračem manje.

Crno-bijeli su uspjeli da pobijede Arsenal poslije skoro pet punih godina. Posljednji put slavili su u decembru 2005, dok u Londonu za trijumf nisu znali skoro devet godina. Takođe u decembru, ali 2001, ekipa sa sjevero-istoka Engleske pobijedila je na "Hajberiju" sa 3:1.

Njukasl se približio vodećim ekipama i za trećeplasiranim Arsenalom sada zaostaje samo tri boda.

Mančester siti pobijedio je na gostovanju VBA sa 2:0 i tako prekinuo seriju od dva poraza za redom u Premijer ligi (Arsenal 0:3, Vulverhempton 1:2). Dvostruki strijelac za "građane" bio je Mario Baloteli u 20. i 27. minutu. VBA je imao priliku da eventualnom pobjedom priđe vodećim timovima, ali ostaje u zlatnoj sredini, dok se Siti izjednačio sa Arsenalom.

Liverpul je konačno uspio da dobije i jednu "veliku" utakmicu u Premijer ligi (na prethodne četiri samo su protiv "tobdžija" uspjeli da osvoje bod i to u prvom kolu - Arsenal 1:1, Mančester siti 1:3, Mančester junajted 2:3, Evrton 0:2). "Crveni" su "Enfildu" slavili protiv šampiona i lidera u prvenstvu Čelsija sa 2:0.

Konačno je proradio i Fernando Tores, dvostrukli strijelac protiv "plavaca". Španac je savladao Čeha u 11. i 45. minutu. Pored njega junak Liverpula bio je i golman Pepe Rejna sa nekoliko sjajnih intervencija u finišu utakmice.

Čelsi je najbliži golu bio u 86. minutu. Nikolas Anelka je šutirao iskosa sa desne strane, ali se lopta poslije odbrane Rejne odbila do prečke. Milan Jovanović je veliki derbi posmatrao sa klupe.

Čelsi je doživio drugi poraz, ali i dalje ostaje na prvom mjestu sa dva boda više od Mančester junajted. Liverpul je poslije treće vezane pobjede stigao do gornjeg dijela tabele. Sa nova tri boda "crveni" su pretekli čak sedam klubova na tabeli i plasirali se na devetu poziciju, ali i Bolton na šestom mjestu ima isti broj bodova. Prije samo tri kola tim Roja Hodžsona bio je na pretposljednjem mjestu sa šest bodova.