BUNDES: Švabe demolirale Verder

Štutgart deklasirao Verder - 6:0, Borusija pobjegla Majncu na plus četiri, Bajer "trojkom" do trećeg mjesta.

BUNDES: Švabe demolirale Verder Izvor: MONDO

Čak 14 golova postignuto je na posljednje tri utakmice 11. kola Bundeslige. Najveće iznenađenje napravili su igrači Štutgarta, ali ne zbog trijumfa protiv Verdera već zbog načina na koji su stigli do njega.

Ekipa Zdravka Kuzmanovića (srpski reprezentativac ušao u 75. minutu) deklasirala je Verder na "Mercedes-Benc" areni rezultatom - 6:0. Domaćin je već poslije prvog dijela vodio sa 3:0, golovima Ciprijana Marike i Kakaua (naturalizovani Nijemac postigao je dva gola). Gosti iz Bremena imali su šansu da izjednače, međutim Torsten Frings nije iskoristio penal.

Štutgart nije stao ni u drugom poluvremenu... Tim Vise bio je nemoćan pred naletima domaćih fudbalera, od kojih su se još Krisrtijan Gentner, Nidermajer i Artur Boka upisali u strijelce. Penal je promašio i Kakau u drugom poluvremenu.

Borusija je na najbolji način iskoristila još jedan kiks Majnca (poraz na gostovanju od Frajburga 1:0). "Milioneri" su u derbiju nedeljnog programa pregazili Hanover - 4:0 i to "AWD" areni. Šinji Kagava doveo je Borusiju u vođstvo na početku prvog poluvremena, da bi u posljednjih 20. minuta gosti postigli još tri gola. Strelci su bili Lukas Barios, Robert Levandovski i Jakub Kuba Blažikovski.

Borusija je mogla i ubjedljivije da pobedi da je Nuri Sahin iskoristio penal. Neven Subotić odigrao je čitav meč.

Siguran je bio i Bajer iz Leverkuzena. "Farmaceuti" su kod kuće slavili protiv Kajzerslauterna sa 3:1. Ovim trijumfom Bajer se ponovo probio na treće mjesto.