Osvojili sedmu titulu u nizu: Ovu im je glavni rival "dobacio"!

Autor Mladen Šolak

Nastavlja se dominacija...

Red-Bul-Salcburg-sampion-Austrije-sedma-titula-u-nizu Izvor: Mondo/Stefan Stojanović

Fudbaleri Salcburga osvojili su ovog vikenda sedmi put uzastopno šampionsku titulu u austrijskoj ligi, pošto su kao domaćini pobedili Hartberg sa 3:0, u 30. kolu.

Domaći su poveli u 45. minutu golom Andrea Ramalja, drugi gol postigao je Hvang He-čen u 53. minutu, a konačan rezultat postavio je Patson Daka u 59. minutu.

Dva kola pre kraja Salcburg ima devet bodova prednosti nad drugoplasiranim Rapidom, dok LASK na trećem mestu ima 11 bodova manje.

Salcburg je u 30 kola postigao 102 gola, a primio 32.

Ove godine ekipa Džesija Marša osvojila je duplu krunu, pošto je bila najbolja i u Kupu Austrije. Pamtiće se i njen odličan nastup u Ligi šampiona, u kojoj je na čelu sa Erlingom Braut Holandom odigrao spektakularan meč protiv Liverpula na Enfildu.

Doduše, u Austriji je postojala realna šansa da ostanu bez titule.

LASK je vodio na kraju regularnog dela sezone i bio neporažen u duelu protiv šampiona, ali je u plej-ofu pobedio u tri od osam utakmica i ispustio prednost.

Doduše, LASK je bio kažnjen posle povratka fudbala jer je utvrđeno da je trenirao i kada je bilo zabranjeno, pa je zbog toga sankcionisan sa čak šest bodova.

Salcburg je tu situaciju iskoristio, uzeo "poklon" velikog rivala i na kraju mirno produžio svoju vladavinu Austrijom.

LASK-u je kazna smanjena na četiri poena, ali je i to bilo premalo da se vrati u trku i u "momentum" kada je zaista bio odličan.