Obukli su "pidžame", zaspali u nadoknadi vremena, ali su IPAK TREĆI!

Autor Milutin Vujičić

Kristal palas je u nadoknadi vremena imao dvije šanse, ali je ostao "praznih ruku" protiv ekipe Franka Lamparda.

Premijer liga 32. kolo Kristal Palas - Čelsi 2-3 Izvor: Tanjug/Peter Cziborra/Pool via AP

U danu kada je Čelsi predstavio novu rezervnu garnituru dresova, i koje su mnogi proglasili "pidžamama", pokazalo se da oni koji ih obuku ne budu naročito uspavani, pošto su na gostovanju Kristal palasu bili dovoljno budni za tri boda. Ali, bilo je i kritičnih momenata...

Zvezda meča, ponovo, bio je brazilski ofanzivac Vilijan kome ističe ugovor, pošto je asistirao za dva pogotka, a iako su "orlovi" sve vreme bili u igri za remi - na kraju nisu imali sreće!

KRISTAL PALAS - ČELSI 2:3 (1:2)

Sve je počelo već u 6. minutu kada je Vilijan prošao pored "palog" Kejhila, bivšeg igrača Čelsija kome je pukao mišić i koji je morao ubrzo iz igre, a akciju je ekspresno završio Olivije Žiru. Brazilac je asistirao i Kristijanu Pulišiću u 27. minutu, ali je ovaj morao da pokaže i svoje majstorstvo za gol.

Fantastičnim driblingom je stvorio prednost i u stilu svog prethodnika Edena Azara "zakucao" je u bliži ugao Visentea Guaite.

Priznanje za najljepši gol "ukrao" mu je Vilfrid Zaha sjajnim udarcem sa distance u 34. minutu koji Kepa nije imao šanse da stigne, da bi poslije dugo vremena i Tejmi Ejbraham upisao pogodak za Čelsi, na sjajan pas Rubena Loftus-Čika u 71. minutu.

Taman kad je Čelsi pomislio "to je to", već u sljedećem napadu im je Kristijan Benteke matirao golmana i naterao ih da se još 20 minuta znoje za pobjedu.

Posebno opasan je Palas bio u nadoknadi vremena kada je Dan pogodio stativu gola, da bi ubrzo potom i Zuma zabilježio strašnu intervenciju kojom je zaustavljen Benteke. Tako je Čelsi stigao do tri boda i trećeg mjesta na tabeli, s tim da Lesteru tek slijedi meč ovog kola.