EP (kval): "Osmica" Finske, Hrvati sigurni

Pored velikog broja prijateljskih, u srijedu su odigrane i dvije utakmice kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2012. godine.

EP (kval): "Osmica" Finske, Hrvati sigurni Izvor: MONDO

Na Olimpijskom stadionu u Helsinkiju i na zagrebačkom Maksimiru nije bilo mnogo uzbuđenja, pošto su domaćini slavili ubjedljive pobjede.

Finska je u meču Grupe E napunila mrežu San Marina - 8:0, mada je na poluvremenu imala tek minimalnu prednost!

Trostruki strijelac bio je Mikael Forsel (51, 60, 78), dva gola postigao je Kasper Hamelainen, a po jedan Mika Vairinen, Roni Porokara i veteran Jari Litmanen (iz penala).

Finskoj su to, poslije tri poraza u grupi, prvi bodovi, tako da je i dalje daleko od pozicija koje vode na EP ili u baraž. Vodi Holandija sa maksimalnih 12 bodova, Mađarska ima devet, a Švedska i Moldavija šest, s tim da Šveđani imaju utakmicu manje.

Hrvatska je pobjedom nad Maltom - 3:0 - izbila na čelo tabele Grupe F. Na kišom natopljenom terenu golove su postigli Niko Kranjčar u 18. i 42, odnosno Nikola Kalinić u 81. minutu.

Odigrana su četiri kola, a "vatreni" vode sa deset bodova, ispred Grčke koja ima osam, Gruzije sa šest, Izraela i Letonije sa po četiri boda. Malta je, naravno, na nuli.