PREMIJER BIH: Stojanović srušio Borac

Borac vodio u Trebinju, ali Leotar preokrenuo u finišu golovima Stojanovića (2:1). Sarajevo i Željezničar prišli Banjalučanima na minus pet bodova.

PREMIJER BIH: Stojanović srušio Borac Izvor: MONDO

Jesenji prvak Premijer lige BiH posrnuo je u posljednjem kolu prvog dijela sezone.

Poslije 13 prvenstvenih mečeva bez poraza, fudbaleri Borca u subotu su nakon velikog preokreta poraženi od Leotara u Trebinju rezultatom 2:1.

Šestu uzastopnu pobjedu kod kuće Leotaru je donio Stojanović i to u roku od samo dva minuta u finišu utakmice.

Nakon neubjedljivog prvog poluvremena bez golova Borac je poveo sa "bijele tačke" u 63. minutu.

Srećo je bio precizan i činilo se da će Borac konačno ostvariti prvu prvenstvenu pobjedu u Trebinju. Da stadion "Police" ipak ostane neosvojiva tvrđava za Banjalučane pobrinuo se Nenad Stojanović u finišu utakmice.

Napadač Leotara prvo je u 82. minutu izjednačio na 1:1, a samo dve minute kasnije precizno je izveo jedanaesterac za veliki preokret domaće ekipe i nastavak pobjedničke serije na domaćem terenu.

Kiks Borca iskoristilo je prvo Sarajevo koje je pobjedom 2:1 protiv Veleža u Mostaru smanjilo prednost na pet bodova, što je u popodnevnom terminu uradio i Željezničar demoliravši prijedorski Rudar.

Sarajevo je povelo golom Kojaševića, domaćin je uzvratio preko Hasanovića, da bi Arsenijević u 77. minutu sa penala postavio konačnih 2:1 i donio svom timu tri boda.

Željo je sav posao protiv Prijedorčana napravio u prvom poluvremenu, a najzaslužniji za trijumf bio je Zajko Zeba, dvostruki strijelac.

Posljednjeplasirana ekipa na tabeli Premijer lige BiH Drina probudila pred kraj jesenjeg dijela sezone.

Poslije remija u gostima protiv Sarajeva u prošlom kolu, ekipa iz Zvornika u subotu je savladala direktnog rivala u borbi za opstanak Zrinjskog i ujedno prepustila "fenjer" Veležu. Pobjedu Drini, i to u sudijskoj nadoknadi, donio je Mihajlović.

Čelik je na svom terenu savladao Slaviju 1:0, a istim rezultatom Travnik je došao do pobjede protiv Olimpika.

Svojevrstan podvig u subotu je napravila tuzlanska Sloboda koja je savladala Zvijezdu u Gradačcu 1:0 iako je gotovo sat vremena igrala sa igračem manje. U 37. minutu isključen je Malkić, ali je Sloboda ipak uspjela da pogotkom Dajića samo tri minute prije kraja meča dođe do cijelog plijena.