PREMIJER: Čelsi u problemu, gužva u vrhu

Birmingem nanio lideru drugi uzastopni poraz i omogućio Mančester junajtedu da stigne na diobu prve pozicije.

PREMIJER: Čelsi u problemu, gužva u vrhu Izvor: MONDO

Čelsi je izgubio dvije prvenstvene utakmice zaredom - prvi put od maja 2006. godine - i više nije sam na čelu tabele.

Poslije katastrofe u susretu sa Sanderlendom na Stamford Bridžu (0:3) "plavci" su neočekivano pali na gostovanju Birmingemu, za koji je Nikola Žigić igrao 72 minuta - 1:0!

Ovog puta je Čelsi odigrao daleko bolje nego minulog vikenda, ali je u jeku svoje inicijative primio gol (Li Bojer, na dodavanje glavom Kamerona Džeroma) i do kraja meča nije pronašao način da savlada raspoloženog Bena Fostera.

Čuvar mreže Birmingema je samo u prvom poluvremenu spasio tri-četiri sigurna pogotka, dok je Didije Drogba pogodio prečku. Branislav Ivanović odigrao je svih 90 minuta u tandemu sa Brazilcem Aleksom, koji će narednih dana morati na operaciju koljena.

Mada je pružio još jednu neubjedljivu partiju, Mančester junajted je kod kuće savladao Vigan (2:0) i izjednačio se sa Čelsijem po broju bodova.

Gosti su čak bili konkretniji sastav, ali su u samom finišu prvog poluvremena dozvolili Patrisu Evri da se "prišunja" iz drugog plana i glavom u padu donese Junajtedu vođstvo. Francuski bek je od dolaska na Old Traford, januara 2006, postigao samo još jedan pogodak u Premijer ligi i to prije gotovo četiri godine protiv Evertona!

Drugo poluvrijeme bilo je sadržajnije, pošto se poslije duže pauze u tim vratio Vejn Runi (dočekan je mješavinom aplauza i zvižduka), dok je Vigan za samo nekoliko minuta ostao bez Alkaraza (dva žuta kartona) i Rodaljege (diretkan crveni zbog starta sa dvije noge).

Sa dvojicom igrača više, Junajted je "zapeo" da ostvari ubjedljiviju pobjedu i u tome uspio kada je Ćićarito Ernandez glavom sproveo u mrežu centaršut Rafaela da Silve.

Bolton se trijumfom protiv Njukasla (5:1) popeo čak na četvrto mjesto, sa istim brojem bodova kao Mančester siti (meč manje) i Totenhem.

Vulverhempton još jednom nije imao sreće da izbjegne poraz. Tim Nenada Milijaša izgubio je u Blekpulu rezultatom 2:1, pošto je Luk Vorni već u trećem minutu postigao evrogol, a Marlon Hervud do poluvremena povisio na 2:0 poslije greške golmana Hanemana.

Milijaš je meč počeo na klupi, međutim, menadžer Mik Mekarti ga je poslije samo pola sata uveo u igru umjesto defanzivca Foulija. Reprezentativac Srbije odigrao je vrlo dobro, a u 60. minutu nije imao sreće da se upiše u listu strijelaca.

Njegov lukav šut sa petnaestak metara do stative je preusmjerio reprezentativni golman Gane Ričard Kingson!