SERIJA A: "Vučica" grize ka vrhu

Roma u prvoj utakmici 13. kola Serije A pobijedila Udineze na "Olimpiku".

SERIJA A: "Vučica" grize ka vrhu Izvor: MONDO

Malo-pomalo, Roma se približila vodećim klubovima Serije A. Poslije lošeg početka (pet bodova iz šest utakmica), "vučica" je dospjela do trećeg mjesta, sa tri boda zaostatka za gradskim rivalom Lacijom, a četiri za vodećim Milanom.

Učenici Klaudija Ranijerija šestu pobjedu u sezoni zabilježili su protiv Udinezea - 2:0.

Strijelci su bili Žeremi Menez u 24. i Marko Borijelo u 56. minutu. Ipak, šanse da Roma ostane na trećem mjestu, kada se kompletira kolo, su vrlo male. Rimljani imaju 22 boda, a u stopu ih prate Napoli (21), Juventus i Inter (po 20 bodova).

Domaćin je posljednjih deset minuta igrao sa igračem manje zbog isključenja Nikolasa Burdisa.