SERIJA A: Majstorstvo Miloša Krasića

Uz malo sreće i fudbalskog majstorstva Miloša Krasića, Juventus je u matine terminu u nedelju, uspio da prebrodi jedno od težih gostovanja.

SERIJA A: Majstorstvo Miloša Krasića Izvor: MONDO

Na Marasiju, u 13. kolu, Đenova - Juventus 0:2 (0:2).

Domaće je "otvorio" Klaudio Markisio u 18. minutu, uz gotovo nevjerovatan splet okolnosti. Vezista Juvea je uhvatio volej u šesnaestercu Đenove, ali prilično traljavo. No, lopta je jednostavno htjela u gol... Prvo se odbila od noge Darija Dainelija, pa od stative, ali tako da je pogodila u glavu položenog golmana Eduarda Karvalja i otkotrljala se u mrežu.

Na kraju, gol je pripisan nesrećnom Eduardu - 0:1.

Od tog trenutka, sve je bilo lakše za ekipu Luiđija Del Nerija, a tek treća pobjeda u gostima crno-bijelih ove sezone mogla je da se nasluti u 23. minutu, kada je povratnik u timu Juventusa Krasić napravio dar-mar u odbrani domaćih i postigao novi lijep pogodak u Seriji A.

Krasić je primio loptu na desnom krilu, prostim driblingom izbacio iz igre Domenika Krišita, ušao u kazneni prostor protivnika i onda iz "oštrog ugla" uputio neočekivani šut na gol, koji je Eduardo uspio da preusmjeri samo do stative, od koje se lopta odbila u mrežu - 0:2.

Bio je to peti pogodak Krasića za Juventus u 13. meču za novi klub.

Fudbaleri Đenove imali su nekoliko dobrih prilika, a u dva navrata uzdrmali su prečku.

Poslije dva uzastopna meča koja je završio rezultatom 1:1, Juve je pobijedio, dok je Đenova upisala poraz nakon dva kola u kojima je zabilježila minimalne pobjede od 1:0.