PREMIJER BIH: Vagner tragičar, pa junak

Široki Brijeg gubio od Budućnosti autogolom Vagnera, ali se Brazilac iskupio u drugom poluvremenu pogotkom za preokret i trijumf njegove ekipe.

PREMIJER BIH: Vagner tragičar, pa junak Izvor: MONDO

U posljednjem meču 15. kola i ujedno posljednjem meču jesenjeg dijela Premijer lige BiH Široki Brijeg je savladao Budućnost iz Banovića 2:1.

Favorizovani domaćin došao je do tri boda teže nego što se očekivalo, a već na samom početku šok na stadionu Pecara.

Poslije centaršuta s desne strane intervenisao je Brazilac u redovima Širokog Brijega, ali umjesto da otkloni opasnost, udarcem glavom matirao je svog golmana- 0:1.

Široki je poslije toga krenuo u ofanzivu, a ona se nakon nekoliko neuspješnih pokušaja (Vagner, Kožul, Šilić) isplatila u 35. minutu kada je jedanaesterac za domaće sigurno izveo kapiten Šilić.

Preokret Širokom donio je isti igrač koji ga je uvalio u nevolje. Vagner je u 76. minutu zatresao mrežu i tako obezbijedio svom timu tri boda kojim se učvrstio na trećoj poziciji na tabeli.

Izvještaje sa ostalih mečeva 15. kola pročitajte OVDJE.