Sevilja izgubila, Espanjol profitirao

Espanjol na četvrtom mjestu poslije pobjede nad Erkulesom, Sevilja poražena kod kuće od Majorke, "jorgandžije" se probudile u San Sebastijanu.

Sevilja izgubila, Espanjol profitirao Izvor: MONDO

Domaćini su u nedjelju bili veoma raspoloženi u španskoj Primeri. Čak četiri utakmice su riješili u svoju korist od ukupno šest odigranih.

Deportivo, Espanjol i Levante su bili prilično ubedljivi. Katalonci su iskoristili remi Viljareala i Valensije i poslije lake pobjede protiv Erkulesa - 3:0, izbili na četvrto mjesto.

Na ruku plavo-bijelima išao je i poraz Sevilje - 1:2. Na stadionu "Ramon Sančez Pichuan" bolja je bila Majorka i to u dramatičnom finišu. Luis Fabijano je prvo izjednačio u 88. minutu, da bi u posljednjim trenucima meča Vebo donio pobedu timu sa Baleara.

Deportivo grčevito pokušava da pobjegne od donjeg dijela tabele i uhvati priključak u trci za Evropu. Sve bolja forma krunisana je u La Korunji protiv Malage - 3:0.

Levante poslije ovog kola više nije u opasnoj zoni zahvaljujući trijumfu protiv Rasinga - 3:1. Osasuna je savladala Sporting 1:0. Bivši napadač Crvene zvezde Dejan Lekić (ušao u 15. minutu) bio je učesnik u akciji iz koje je Osasuna stigla do sva tri boda.

Atletiko je gubio 0:1 posle prvih 45 minuta u San Sebastijanu, ali je u posljednjih 20 minuta prosto demolirao odbranu Real Sosijedada i zasluženo slavio sa 4:2. Tvorci preokreta Madriđana bili su Dijego Forlan (71. minut) i Kun Aguero (80. i 82. minut). Domaćin je finiš učinio još uzbudljivijim pošto je Rivas smanjo retultat u 86. minutu.

Simao je u petom minutu nadoknade iskoristio penal za konačnu pobjedu "jorgandžija".