PRIMERA: Saragosa "čuva" začelje

Bez pobjednika u Hetafeu gdje je gostovala Saragosa - 1:1. Ivan Obradović igrao 23 minuta prije nego što je zamijenjen.

PRIMERA: Saragosa "čuva" začelje Izvor: MONDO

Saragosa ostaje na posljednjem mjestu i poslije 12. kola Primere. Tim sa "La Romarede" uspio je da osvoji bod na gostovanju u Hetafeu - 1:1, ali on nije bio dovoljan za bijeg sa dna tabele. Bod više od Saragose ima Almerija, dok Sporting i Malaga imaju po dva.

Hetafe je pretekao Deportivo i nalazi se na 12. mjestu, ali daleko od toga da Martin Gonzales i njehovi učenici ne moraju da strahuju.

Trener Saragose Havijer Agire je prije utakmicena stadionu "Alfonso Perez" isticao da bi i sa jednim bodom bio zadovoljan, ali je na iznenađnje mnogih, a posebno protivnika sa druge strene, pokušao da osvoji sva tri.

Saragosa je povela u 34. minutu preko Argentinca Nikolasa Bertola. Tu prednost uspjela je da sačuva do odlaska na odmor, međutim, ne i u prvih pet minuta nastavka utakmice. Rafa je prvo pogodio prečku, da bi dva minuta kasnije uslijedilo izjednačenje i to sa "bijele tačke". Precizan izvođač penala bio je Adrian Kolunja.

Novi problem za goste nastao je u u 63. minutu kada je defanzivac Leonardo Poncio dobio drugi žuti karton. Saragosa je morala da se potpuno povuče i pokuša da sačuva svoju mrežu, što je i uspjela na kraju.

Ivan Obradović bio je u startnoj postavi Saragose, ali je zamijenjen već poslije 23 minuta igre.