Fatos oborio Crnogorce na patos: Bećiraj iz penala u 93. minutu za pobjedu Crne Gore!

Autor Nikola Janković

U isto vrijeme, Hrvatska je ponovo primila "četiri komada", a Belgija postigla jedan više u meču sa Islandom.

Luksemburg-Crna-Gora-0-1-Fatos-Beciraj-sa-penala-u-93-minutu-UEFA-liga-nacija-2020-21 Izvor: Guliver, Giuseppe Bellini/Getty Images Europe

Stevan Jovetić za 0:2 u Nikoziji, Fatos Bećiraj za 0:1 u Luksemburgu.

Ekipa selektora Faruka Hadžibegića stigla je večeras do druge pobjede u dva kola novog ciklusa UEFA lige nacija, nakon što je 32-godišnji centarfor poljske Visle bio siguran sa bijele tačke u trećem minutu nadoknade vremena na stadionu "Žosi Bartel": Luksemburg - Crna Gora 0:1 (0:0)!

Naše kolege iz Podgorice, očigledno, nisu bile impresionirane ovim maksimalnim rezultatom sa starta novog ciklusa Lige nacija, u kojoj su prije dvije godine Crnogorci doživjeli dva poraza od reprezentacije Srbije.

Naslov: "Nešto ne štima među 'sokolima', ALI CILJ JE OSTVAREN" upućuje na loše izdanje Hadžibegićevog sastava.

"Dobra igra i pobjeda protiv Kipra. Očajna igra i pobjeda protiv Luksemburga - tako su 'hrabri sokoli' ostvarili zacrtani cilj na početku Lige nacija osvojivši šest bodova", stoji u "ildu", koji je u skladu sa utiskom iz naslova.

"Dugo sam čekao na taj deseti gol, kao da mi je ta brojka bila prepreka. Konačno sam je prošao, prezadovoljan sam što sam donio pobjedu", kazao je Bećiraj, napadač poljske Visle i aktuelni rekorder po broju nastupa u selekciji Crne Gore.

On je bio Hadžibegićev izbor za posljednjih 15 minuta, dobio je priliku Dina Islamovića, nije čak bilo predviđeno ni da izvede penal, ali je bio najhrabriji kada je duboko u nadoknadi vremena začuo Norvežaninov zvižduk.

"Selektor je odredio ko šutira, na terenu su bili Hakšabanović i Savić, Jovetić je izašao. Nad Hakšabanovićem je bio penal, on mi je rekao da ja preuzmem", pošteno je prepričao Bećiraj i priznao:

"Jeste bilo pritiska naravno, i golman je bio na lopti, ali tukao sam precizno. Sve se dobro završilo", konstatovao je.

Liga C/Grupa 1

Kipar - Azerbejdžan 0:1 (0:1)
/Medvedev 29/

Luksemburg - Crna Gora 0:1 (0:0)
/Bećiraj pen 90+3/

Tabela: Crna Gora 6 (3:0), Luksembrug 3 (2:2), Azerbejdžan 3 (2:2), Kipar 0 (0:3).

Pratite Mondo.ba na Facebooku, Instagramu i Twitteru. Aplikacija je dostupna za IOS i Android telefone.

Preuzimanje teksta, vijesti, fotografija i video snimaka dozvoljeno uz vidljivo navođenje izvora i linka ka MONDO portalu.