JSL: Voša ubjedljiva, Kuljanima stala "čuka"!

Vojvodina i Sloboda ubjedljivi protiv Smedereva i Inđije, dok su u derbiju začelja Hajduk i Čukarički podijelili bodove u Kuli.

JSL: Voša ubjedljiva, Kuljanima stala "čuka"! Izvor: MONDO

Vojvodina je izbušila Smederevo na "Karađorđu" sa tri gola za 21 minut i onda četvrtim u nastavku.

U meču 14. kola subotnjeg programa u Superligi Srbije: Vojvodina - Smederevo 4:1 (3:1).

Sa dva gola do 19. minuta, Gruzijac Georgij Merebašvili načeo je Smederevce, a treći udarac u kratkom roku gostima je zadao Brana Ilić u 21. minutu, kada je već bilo 3:0 za Vojvodinu.

Ipak, do odlaska na odmor, "oklopnici" su uspjeli koliko-toliko da se oporave i smanje sa bijele tačke odakle je, u 44. minutu, siguran bio Nenad Marinković. Od potpunog preokreta nije bilo ni riječi, jer je visoku pobjedu svog tima u 74. minutu potvrdio Janko Tumbasević.

Od poraza na Banjici od Rada (1:0), Vojvodina je zabilježila četvrtu uzastopnu pobjedu, a momci trenera Zorana Ljubinkovića ovu subotu pamtiće i po tome što su "konačno" primili gol, tek treći u 14 kola, ali za utjehu može da im posluži činjenica da Željko Brkić nije savladan iz igre, već sa bijele tačke.

Narednog vikenda, na "zatvaranju" jesenjeg dijela sezone, Vojvodinu očekuje derbi sa Crvenom zvezdom u Beogradu.

U Inđiji, novi "šou" Nemanje Arsenijevića!

Sjajni fudbaler Slobode Point Sevojna za 120, u 11. i 13. minutu, izbušio je mrežu zeleno-bijelih i doveo svoj tim u sigurno vođstvo od 2:0, poslije čega je pobjeda "Era" bila samo još ubjedljivija - 1:3.

Nakon što je sudija u prvom poluvremenu prvo dosudio, pa poništio penal za Inđiju, domaćini su u drugom dijelu igre došli u situaciju da izvedu udarac sa bijele tačke, ali je u tom trenutku već bilo 0:3, a igrao se 81. minut.

Mrežu Slobode zatresao je Marko Vučetić i tako samo ublažio poraz, poslije trećeg gola gostiju u režiji Marka Ljubinkovića u 62. minutu.

U Kuli odigran je derbi začelja i minut, dva nedostajao je domaćem Hajduku da možda i pošalje Čukarički u niži rang.

Golom ljevonogog rezerviste Nikole Komazeca u 64. minutu, Hajduk je došao u vođstvo i bio bolji rival do kraja utakmice, ali kada Kuljani nisu iskoristili inicijativu i nekoliko šansi, uslijedila je surova kazna i to od Jovana Džiknića, koji je evro-golom u nadoknadi vremena izjednačio na konačnih 1:1.

Džiknić je "uhvatio" volej koji je umalo pocijepao mrežu.

Na taj način, Hajduk je ostao bez tek druge pobjede u 14 kola, poslije one ostvarene nad Crvenom zvezdom, a Čukarički izbjegao 11. poraz u 14 kola, s tim da će "Brđani" morati još da sačekaju do prve pobjede u sezoni.

Bodovi su podijeljeni i kraj Morave u Čačku, gdje je Borac vodio Nebojše Prtenjaka od 35. minuta, ali je rezultat poravnao Marko Simić prvim golom u sezoni i to na asistenciju iz kornera rezerviste Perice Ognjenovića.

Simić je glavom zatresao mrežu Čačana u 47. minutu.

Borac je u finišu utakmice imao kolosalnu šansu, kada je Slađan Nikodijević sa svega tri metra pogodio Igora Bondžulića umjesto mrežu.

Bondžulič je sa nekoliko vanserijskih intervencija najzaslužniji što je Jagodina i četvrto kolo zaredom ostala neporažena, sa osvojenih osam, od 12 mogućih bodova.