SERIJA A: Milan stao u Đenovi

Sampdorija i Milan podijelili plijen u premijernom meču 14. kola Serije A - 1:1. Istim rezultatom završen i dvoboj Juventus-Fiorentina.

SERIJA A: Milan stao u Đenovi Izvor: MONDO

Milan će ostati lider i posle 14. kola Serije A sa bodom osvojenim u Đenovi. Tim Masimilijana Alegrija ima 30 bodova, četiri više i meč više od drugoplasiranog Lacija.

Međutim, "rosoneri" su prekinuli pobjednički niz koji je počeo poslije poraza od Juventusa na San Siru (1:2). Od tada su upisali četiri "trojke", koje su ih i dovele na vrh tabele.

Kada je Robinjo na asistenciju Zlatana Ibrahimovića doveo goste u Đenovi u vođstvo u 43. minutu, činilo se da se uspješna serija Milana neće završiti. Ipak, Đampaolo Pacini je Sampdoriji donio bod, svojim petim pogotkom u sezoni, na isteku sata igre.

Inače, to je bio prvi remi Sampdorije i Milana još od 14. oktobra 2006. godina kada je na istom mjestu bio isti rezultat - 1:1. Od tada Milan je ostvario četiri pobjede, a Sampdorija jednu manje.

Juventus i Fiorentina podijelili su bodove bilo je kao i u Đenovi 1:1. Gosti su poveli već u četvrtom minutu autogolom Mote. Bod Juventusu donio je Pepe osam minuta prije kraja meča.