APERTURA: Huan Veron hita ka tituli

Još tri kola dijele Estudijantes od titule prvaka Argentine..

APERTURA: Huan Veron hita ka tituli Izvor: MONDO

Pobjedom protiv Independientea (2:1), Estudiantes je napravio još jedan korak ka konačnom cilju, osvajanju argentinskog fudbalskog prvenstva Aperture, do čijeg je kraja ostalo još tri kola.

Tim koji predvodi argentinski reprezentativac Huan Sebastijan Veron do trijumfa je stigao pet minuta prije kraja utakmice golom Gastona Fernandesa.

Početak meča nije nagovještavao dramu u završnici. Već u 11. minutu Huan Pablo Pereira je Estudiantes doveo u vođstvo. Rutinskom igrom lider šamionata, iako gost, održavao je prednost do kraja poluvremena.

Međutim, samo što je počeo nastavak susreta izjednačio je Nikolas Martines. Od tog trenutka počela je prava opsada gola Independientea, a napore svojih saigrača krunisao je Fernandes kada su svi mislili da će susret završiti neriješenim rezultatom.

Estudiantes sada, tri kola kraja šampionata ima pet bodova više od drugoplasiranog Veleza, ali i utakmicu više.

Realno je, međutim, očekivati da ta prednost bude smanjena u utorak veče kada Velez Sarsfild igra zaostali meč ovog kola protiv Tigrea.

U Argentini, ali i još nekoliko južnoameričkih zemalja, šampionat se igra dva puta godišnje. Apertura (Otvaranje) i Klausura (Zatvaranje). Ne postoji važnije od ta dva šampionata, već se podjednako važnim prvakom države smatra i pobjednik Aperture i Klausure.

Osvoji li titulu, Estudijantesu iz La Plate to će biti peta u istoriji.