FRANCUSKA: PSŽ pobedio!

Pari Sen Žermen konačno pobedio, ali da li će uspeti da se spase ispadanja?

FRANCUSKA: PSŽ pobedio! Izvor: MONDO

Izgleda da su se fudbaleri Pari Sen-Žermena dobro zatresle gaće posle nimalo prijatnih grafita njihovih navijača, pa su konalno ostvarili trijumf u 35. kolu prvenstva Francuske.

"Pobićemo vas sve ako ispadnete u drugu ligu", bila je poruka navijača PSŽ-a njihovim "ljubimcima" posle poraza od Kaena u prošlom kolu (0:3).

U subotu, PSŽ je na svom "Parku prinčeva" savladao Okser 3:1 i nada da će uz ovako dobru igru ipak uspeti da obezbedi prvoligaški opstanak.

Portugalski veteran Pedro Pauleta na otvaranju meča u drugom minutu načeo je mrežu gostiju. gresivna napadačka igra koju je postavio Pol le Gven dala je rezultat deset minuta kasnije kada Dijan postiže i drugi gol za domaći tim.

Zebnja u srce domaćih navijača uvukla se 15 minuta pre kraja kada je Minjo smanjio na 2:1. Ipak, pobedu je svojim drugim golom osigurao Dijan u 85. minutu.

Tri runde pre kraja u vrhu francuskog šampionata je ista meta isto odstojanje. Oba kandidata za titulu Olimpik Lion i Bordo osvojili su po bod na domaćem terenu. Lion je odigrao 2:2 sa Kaenom, dok u meču Bordoa i Nice nije bilo golova, tako da aktuelni šampion i dalje ima četiri boda više od "Žirondinaca".

Kalid Benzema je doveo svoj tim na “Žerlanu” u vodjstvo u 34. minutu, a onda sledi preokret gostiju do kraja prvog dela meča. Najpre je Elušans postigao pogodak u 39, da bi prednost Kaenu doneo Kompan u poslednjim momentima prvog poluvremena.

Otežavajuća okolnost za domaći tim bio je i crveni karton za italijanskog reprezentativca Fabija Grosa na startu drugog poluvremena.

Medjutim, i sa deset igrača Lion stiže do boda, a ponovo je Kalid Benzema u 52. minutu pokazao zašto je jedan od najcenjenijih napadača u Evropi .

Bivši kapiten OFK Beograda Marko Baša postigao je pogodak za Le Man protiv Lansa 3:2. U poraženom timu Milan Biševac je odigrao svih 90 minuta, dok Nenada Kovačevića nije bilo u sastavu gostiju.