Džeko poslije poraza "zmajeva" u Poljskoj: Crveni karton bio diskutabilan, prvi gol pao iz ofsajda!

Kapiten Bosne i Hercegovine Edin Džeko je nakon utakmice s Poljskom u Ligi nacija kazao kako su očekivali mnogo više od utakmice i da bi sve bilo drugačije da Anel Ahmedhodžić nije dobio crveni karton u 15. minutu utakmice.

Poljska - BiH 3:0, izjava Edin Džeko Izvor: Anadolija

U 4. kolu Lige A Lige nacija Poljska je na domaćem terenu u Vroclavu slavila ubjedljivu pobjedu rezultatom 3:0 za koju je najzaslužniji bio Robert Levandovski, strijelac dva gola i asistent kod pogotka Karola Linetija.

"Prvih 20 minuta utakmice smo bili bolji. Odluka sudije da da crveni karton je bila diskutabilna, mislim da je prvi gol bio ofsajd. Idemo dalje", rekao je Džeko, a prenijela agencija "Anadolija".

Kapiten bh. selekcije je rekao kako nije bilo nimalo lako igrati 70 minuta s igračem manje i da su saigrači dali svoj maksimum.

"Očekivali smo mnogo više od utakmice. Da nismo dobili crveni karton sve bi bilo drugačije", rekao je Džeko i dodao da se "ne treba vaditi" na element sreće.

Napadač Rome je rekao da je reprezentacija nakon utakmica sa Sjevernom Irskom, Holandijom i Poljskom dobila dosta mladih igrača koji će predstavljati budućnost reprezentacije.

Nakon četiri kola u grupi 1 lider je Poljska sa sedam bodova, a slijede Italija sa šest, Holandija s pet i BiH s dva boda.