Desetkovani Široki Brijeg namučio Sarajevo, ali bodovi ostaju na "Koševu" (VIDEO)

Gosti u Sarajevo stigli sa 13 igrača.

Sarajevo - Široki Brijeg 2:0 m:tel Premijer liga BiH 11. kolo rezultati, tabela, strijelci VIDEO Izvor: Promo/FK Sarajevo

Derbi 11. kola m:tel Premijer lige BiH prije par sati bio je pod znakom pitanja, s obzirom da su iz Širokog Brijega tražili odgađanje susreta zbog velikog broja bolesnih igrača, od kojih su neki nadovno zaraženi korona virusom.

Ipak, njihov zahtjev nije prihvaćen, pa su na "Koševo" stigli sa samo 13 igrača i odigrali susret protiv Sarajeva. Uprkos svim problemima, Širokobriježani su odigrali solidan meč, ali je aktuelni šampion na kraju ipak slavio.

SARAJEVO - ŠIROKI BRIJEG 2:0 (1:0)

Terensku inicijativu "bordo" tim krunisao je u 39. minutu, kada je nakon kornera glavom Haris Handžić pogodio za 1:0.

Pokušavali su zatim gosti doći do izjednačenja, ali slabo im je to polazilo za rukom.

Sarajlije su imale još nekoliko solidnih prilika, ali se rezultat promijenio tek u 81. minutu.

Amar Rahmanović oslobodio se svojih čuvara, te lijepo pogodio za 2:0.

Sarajevo je šestom uzastopnom pobjedom uvećalo prednost na čelu tabele, dok Širokobriježani ni na sedmom uzastopnom gostovanju na "Koševu" nisu uspjeli postići gol.

Ujedno, tim Vinka Marinovića jedina je ekipa u ligi koja ne zna za poraz.

SARAJEVO: Kovačević, Pidro, Oremuš, Rahmanović, Velkoski (85. Hebibović), Miličević, Pejović (85. Adukor), Handžić, Dupovac, Sušić (63. Đokanović), Fanimo. Trener: Vinko Marinović.

ŠIROKI BRIJEG: Zlomislić, Cipetić, Obšivač, Grgić (80. Medić), Ćorić, Mašić, Jurilj, Marić, Stanić, Jurić, Ikić. Trener: Toni Karačić.