Raspucana Igokea rutinski savladala Primorsku

Ekipa Dragana Bajića pogodila 14 trojki.

ABA liga 3. kolo Igokea - Primorska 89:71 Izvor: ABA-liga/Igokea/Nikola Vuruna

Košarkaši Igokee upisali su prvu pobjedu ove sezone savladavši Primorsku 89:71 u meču trećeg  kola ABA lige odigranom u Laktašima.

Gosti iz Kopera držali su se u prvih 20 minuta i u nekoliko navrata vraćali se u egal, ali je ekipa Dragana Bajićau trećoj četvrtini riješila pitanje pobjednika kada se odlijepila na 65:46 nakon trojke Darka Talića.

Pot je nosio Igokeu u prve dvije četvrtine, a onda je proradio i Dalibor ilić koji je završio meč sa 20 poena, dok je Pot ubacio pet manje.

Nakon trojke Ilića u posljednjem periodu imala je Igokea i 28 poena prednosti – 86:58, a upravo trojke bile su najjače oružje Aleksandrovčana na ovom meču.

Bajićeva ekipa ubacila je 14 trojki iz 31 pokušaja u konačnoj pobjedi 89:71.

Dragan Bajić pružio je priliku i devetnaestogodišnjem Kosti Kondiću koji je za deset minuta na paekru postigao tri poena.

Igokea je tako poslije poraza od Mege upisala prvu pobjedu u regionalnoj ligi, dok je meč protiv Krke odgođen.

Taj meč igra se u srijedu u Novom Mestu.

Igokea: Klemons 8, Atić 9, Jovanović 6, Kočić, Jošilo 3, Talić 12, ilić 20, Pot 15, Voler 9, Karmajkl 4, Fundić, Kondić 3

Koper Primorska: Šuster, Durnik 5, Flerin, Rojc 10, Kastrati 9, Radulović, Hrabar, Macura 25, Nemanič 6, Vončina 16.