Čudesne makazice srušile Siti: Sterling se obrukao i poklonio bod Vest Hemu! (VIDEO)

Autori mondo.rs Autori Bojan Jakovljević

Fudbaleri Mančester sitija remizirali su sa Vest Hemom 1:1 na gostovanju.

Vest Hem - Mančester siti 1:1 Premijer liga 6. kolo Izvor: Guliver/Getty Images, Pool/Getty Images Europe

Posle Totenhema i Mančester siti je "slomio zube" na Vest Hemu. Sa "pevcima" su igrali 3:3, a sa "građanima" je tim Dejvida Mojesa remizirao 1:1.

Sjajno je počeo meč za "čekićare" pošto su poveli u 18. minutu neverovatnim golom Majkla Antonija. Suček je pokupio "ničiju loptu" u uglu terena, vratio je do Cufala, koji je centrirao.

Napadač Vest Hema Majkl Antonio se zagradio pored Rubena Dijasa, a potom fenomenalnim makazicama poslao loptu iza Edersona, koji nije stigao da reaguje.

Do poluvremena nije Siti ozbiljnije pripretio, a onda su na samom startu drugog dela igre izjednačili. Mladi Fil Foden je zamenio Aguera na startu drugog poluvremena, a u 51. minutu postigao je izjednačujući gol.

Siti je napadao do kraja meča, ali nije uspeo da dođe do trijumfa. Najveće prilike u finišu propustili su Rahim Sterling i Rijad Marez. Sterling je u 86. minutu posle greške Masuakua došao oči u oči sa Lukašom Fabijanskim, ali Poljak je sjajno odbranio njegov loš udarac.

Na samom kraju meča Marez je opasno šutirao u donji levi ugao gola, ali Fabijanski je opet bio heroj Vest Hema. Odbio je loptu, ona se odbila od stativu i to je bilo dovoljno za remi.