Bijelsini ludaci zgazili Vilu: Čarolije Bamforda i kuvanje na čudnom vrhu tabele Premijer lige

Autori mondo.rs Autori Bojan Jakovljević

Sjajan fudbal igra Lids na povratkom u Premijer ligu

Aston Vila – Lids 0:3 Premijer liga 6. kolo Izvor: LAURENCE GRIFFITHS/GETTY IMAGES EUROPE, Guliver

Bum, bum, bum! Tri komada u mreži Emilijana Martineza, nova pobeda za Lids i prvi poraz za Aston Vilu u ovoj sezoni Premijer lige!

Videli smo tri gola u drugom poluvremenu, sva tri su delo Patrika Bamforda, koji je dao dva gola šutem iz mesta (!) za slavlje čete "Ludaka" Marsela Bijelse!

Znamo da vas ne treba podsećati, ali Vila je pre reprezentativne pauze unakazila Liverpul 7:2, a posle je pobedila i sjajni Lester 1:0 i u meč sa Lidsom ušla kao favorit.

Neće biti.

Lids je potpuno dominirao i sve vreme napadao, Vila se držala u prvom poluvremenu, a onda su usledili golovi Bamforda.

Prvo je u 55. minutu naleteo na odbitak golmana Aston Vile i sa pet metara je smestio u mrežu.

Samo 12 minuta kasnije, Mateuš Klih je našao Bamforda na 18 metara. On je primio loptu, namestio se, promenio nogu i poslao neodbranjiv udarac pod prečku domaćina – 2:0.

Konačno, u 74. minutu, posle lepe akcije, Elder Košta je dao loptu do Bamforda, on se namestio i iz mesta, među TROJICOM defanzivaca poslao još jedan projektil u mrežu. Alal vera!

Pala su tri gola, ali Lids je imao 26 udaraca na gol. Što se tiče Lidsa, vreme je da vidimo da li su samo kratkoročni hit..