m:tel Prva liga RS: Rudar Prijedor remizirao u Doboju, Lolić u sudijskoj nadoknadi donio pobjedu Kozari

Lider m:tel Prve lige Republike Srpske, prijedorski Rudar osvojio je bod na gostovanju u Doboju protiv Sloge, dok je Kozara do pobjede nad Slobodom iz Novog Grada stigla u 90. minutu golom Draška Lolića.

Prva liga RS: Kozara - SLoboda 3:2, Sloga - Rudar Prijedor 1:1 Izvor: Facebook/FK Rudar Prijedor

Nedjeljnim susretima u Doboju i Gradišci kompletirano je 13. kolo m:tel Prve lige Republike Srpske.

Sloga je dočekala prvoplasiranog Rudara iz Prijedora i osvojila bod (1:1), dok je Kozara zahvaljujući dvostrukom strijelcu Drašku Loliću stigla do pobjede nad Slobodom iz Novog Grada (3:2).

Na stadionu" Luke", fudbaleri Sloge su poveli u 19. minutu odličnim udarcem Obrada Starčevića, da bi do do boda gosti stigli poslije prekida u 38. minutu.

Tada se dobro snašao Ilija Danilović za konačnih 1:1, što je bio četvrti remi Prijedorčana, koji su ostali na liderskoj poziciji sa četiri boda prednosti u odnosu na drugoplasiranu Zvijezdu 09.

Gosti su poveli u gradiškom Gradskom stadionu pogotkom Marija Desnice u 22. minutu, da bi deset minuta kasnije Kozara izjednačila preko Draška Lolića, a već u 35. minutu i napravila preokret.

Strijelac drugog gola za tim iz Gradiške bio je Milan Šikanjić i s tim rezultatom se otišlo na odmor u poluvremenu.

U nastavku je viđena žestoka borba i solidne šanse na obje strane, ali su u samom finišu u 88. minutu Novograđani uspjeli ponovo da stignu do poravnanja - ponovo je mrežu Kozare pogodio Desnica i to iz slobodnog udarca.

I kad se očekivao neriješen rezultat i podjela plijena, ponovo je bljesnuo Lolić i u 90. minutu osigurao četvrti ovosezonski trijumf u sezoni.

Izvor: MONDO Ilustracija - Bojan Jakovljević