Micić i Larkin ponovo u šampionskoj formi: Održali čas košarke Barsi, nije pomogla ni fenomenalna partija Mirotića!

Opet su strah i trepet Evrolige!

Evroliga Efes Barselona 86 79 Izvor: MN PRESS

U jednom od derbija kola Evrolige sastala su se dva potencijalna kandidata za titulu, a na kraju je do pobjede došao Efes.

EFES - BARSELONA 86:79 (18:24, 25:19, 25:11, 18:25)

Efes su do velike pobede vodili njihovi fenomenalni bekovi Šejn Larkin i Vasilije Micić koji su zajedno ubacili 40 poena odbrani Barse.

Larkin je bio efikasniji sa 23, a uz to je dodao 7 skokova i 8 asistencija. Plej Srbije Vasilije Micić je dodao 17 poena i 5 asistencija uz 3 skoka.

Sa druge strane je kao i obično najbolji bio Nikola Mirotić. Krilni centar je bio na ivici dabl-dabl učinka sa 18 poena i 8 skokova, ali na kraju njegova ekipa nije došla do pobjede.

Iako je tim Šarunasa Jasikevičijusa poveo na startu meča, Efes je do poluvremena uspio da dođe do egala. Meč je u drugom poluvremenu ušao u neizvjesnu završnicu, a na kraju je domaći tim uspeo da privede utakmicu kraju i sačuva prednost ostvarenu u trećoj četvrtini.

Valensija – Himki 21

Tabela: CSKA 12-3, Barselona 11-5, Bajern 10-5, Real 10-5, Zenit 9-5, Armani 9-5, Valensija 9-6, Žalgiris 8-7, Efes 8-8, Olimpijakos 7-7, Baskonija 6-8, Alba 6-8, Makabi 6-9, Panatinaikos 5-9, Asvel 5-9, Fenerbahče 5-10, Zvezda 5-11, Himki 2-13.