Triler u Čačku, Budućnost se izvukla: Borac stigao -15, Podgoričani strepeli za pobedu do poslednjeg momenta!

Kakav smo meč videli u Čačku!

borac-buducnost-aba-liga-72-76 Izvor: MN PRESS

Borac je odigrao hrabro, namučio Budućnost, ali na kraju nije mogao do pobede.

Pred kraj treće četvrtine kada je gostujući tim došao na 15 poena prednosti nije izgledalo tako, ali na kraju smo videli neizvestan meč.

BORAC – BUDUĆNOST 72:76 (21:25, 16:19, 12:18, 23:14)

Pred poslednji napad u trećoj četvrtini vodila je Budućnost 62:47 i delovalo je da nam preostaje dosadnih deset minuta u kojima će tim iz Podgorice rutinski privesti utakmicu kraju.

Ipak borbeni Čačani se nisu predavali, pa su Smit i Kočović serijom poena uspeli da za samo četiri minuta četvrte četvrtine smanje zaostatak na četiri poena!

Sjajni dvojac Čačana je nastavio da pogađa pa smo tako na 105 sekundi do kraja imali egal meč – bilo je 69:69. Brajs Džons je svojom trojkom na minut do kraja izjednačio na 72:72, ali onda je šut stao i Borac nije postigao poene do isteka meča.

Melvin Edžim je prvo fauliran, pogodio je jedno slobodno bacanje i doneo prednost svom timu. Potom je na isteku narednog napada svog tima dobio loptu u korneru, šutirao i pogodio za konačnih 76:72.

Nikola Kočović i Entoni Smit su bili najbolji akteri kod Borca. Kočović je postigao 16, Smit 14 poena, a 12 je dodao Brajs Džons. Kod pobednika najbolji je bio Džastin Kobs sa 19, Vili Rid je postigao 14, a junak pobede Melvin Edžim poen manje.

Ovo je bila 11. pobeda Budućnosti i popela ih je na treće mesto iza Mornara i Igokee sa po 12 trijumfa. Sa druge strane Borac ima četiri pobede i 11. je na tabeli.