Zvezda konačno pobijedila, Lojd u istoriji: Crveno-bijeli se mučili 30 "i kusur" minuta, a onda razbili Himki!

Ubjedljiva pobjeda Beograđana, za prekid loše serije!

Evroliga Crvena zvezda Himki 92 81 Izvor: MN PRESS

Poslije osam vezanih poraza, Crvena zvezda je konačno slavila, ali se pomučila da savlada Himki. Igrali su ponovo "egal" prve tri četvrtine, a onda su se razletjeli i na kraju ubjedljivo slavili.

Na kraju, Crvena zvezda - Himki 92:81 (8:15, 26:23, 28:22, 30:21)

Veliko olakšanje je ova pobjeda za crveno-bijele, koji su mnogo neizvjesnih utakmica izgubili ove sezone. Važan je trijumf za tim da im se potvrdi dobar rad, a još važniji je jer su se vratili igrači kojih dugo nije bilo. Zaigrao je Lengston Hol, ali i Duop Rit, koji je imao važan uticaj na preokret tima.

Džordan Lojd je ušao u istoriju Zvezde kao igrač koji je postigao najviše poena u jednoj evropskoj sezoni, koja još nije završena.

Amerikanac je bio najefikasniji u Zvezdi sa 22 poena i svakako je igrač utakmice.

Ono što je možda i najzanimljivije u ovoj pobjedi jeste Zvezdin šut: za dva je šutirala 32 odsto, a za tri nevjerovatnih SEDAMDESET odsto! Odnosno 16/23, što je jedna trojka manje od klupskog rekorda.

Himki je vodio od početka meča pa do 45 sekundi prije kraja treće četvrtine.

Posebno problematično je bilo Zvezdino prvo poluvrijeme u ofanzivnom dijelu, jer je šut crveno-bijelih u jednom trenutku bio 1/9, pa 2/12, pa 4/16. Srećom, trojke su bile dobre, a domaćin je na poluvrijeme otišao sa samo četiri poena zaostatka, što je, naravno, posljedica sjajne odbrane.

Himki su u igri držali Miki i Mekolum, koji su utakmicu završili sa 27, odnosno 29 poena!

Ipak, Zvezda je pokazala zavidan karakter u više navrata.

Prvo kada je Himki za jako kratko vrijeme uspio da se vrati iz -6 serijom 11:0, a onda i hrabrošću da vjeruje u svoju igru kada se meč lomio. A na kraju je meč slomila tri minuta prije kraja, kada je povela 86:73, a glavna ofanzivna oružja Himkija stigao umor.

Na kraju je Zvezda mirno privela meč kraju i nije dozvolila iznenađenje.

Crvena zvezda: Hol 2, Kori 15, 5as, Lojd 22, 6as, 4sk, Uskoković 4, Davidovac 16, Lazić 8, Rit 6, Dobrić 12, Simonović 1, Jagodić-Kuridža, Kuzmić, Noko 6.

Himki: Mekolum 29, 7sk, 6as, Karasjov 8, Zajcev 6, Vjalcev, Monija 2, Šarapov 2, Ponkrašov 3, Voronov, Valijev 4, Miki 27, 7sk.