Srbin opet dobija sve manju minutažu: Kingsi potpuno razbijeni, Bjelica nije mogao da im pomogne! (VIDEO)

Oslabljena Filadelfija nije imala nikakvih problema sa njima.

nemanja-bjelica-6-poena-mala-minutaza-filadelfija-sakramento-nba-rezultati Izvor: Tanjug/AP/Steve Dykes

Košarkaši Sakramento Kingsa pretrpeli su ubedljiv poraz na gostovanju u Filadelfiji, a naš Nemanja Bjelica ponovo je dobio manju minutažu nego što je to bio slučaj u nekim ranijim susretima.

FILADELFIJA - SAKRAMENTO 129:105

Filadelfija je praktično "preslišala" Kingse uprkos činjenici da su na ovom susretu bili bez Džoela Embida i Bena Simonsa. I već u prvoj četvrtini je bilo nagoveštaja šta čeka goste iz Kalifornije.

Ubačena 42 poena u prvih 12 minuta, tačno dvostruko više od Kingsa bilo je jasan znak da se Sakramento neće dobro provesti i to je i bio slučaj.

Nemanja Bjelica je za tek 12 minuta provedenih na parketu ostvario učinak od šest poena i dva skoka, a imao je i šut iz igre 3/5.

Jedini nešto raspoloženiji za igru u poraženom timu je bio Badi Hild sa 25 poena, a "Filu" su do pobede predvodili Tobajas Heris i Šejk Milton. Ubacili su 29, odnosno 28 poena, dok je Deni Grin dodao 18.

Filadelfija - Sakramento
Izvor: Youtube/MLG Highlights

Za to vreme, Milvoki Baksi savladali su San Antonio 120:113 nošeni sjajnom partijom Janisa Adetokunba.

Grk je sa 26 poena i 15 asistencija bio najbolji pojedinac u timu koji je gubio tokom većeg dela prvog poluvremena.

Ipak, Adetokunbo, Midlton i Holidej povukli su Bakse napred i napravili preokret protiv Sparsa, dobivši drugu četvrtinu 31:17.

Midlton je ubacio 23 poena, a Holidej 21, što je bilo dovoljno za pobedu nad timom Grega Popoviča. Loni Voker je bio najbolji u timu San Antonija sa 31 poenom, a Demar Derozan je uz 22 poena imao i čak 13 asistencija.

Ipak, nije to bilo dovoljno da se Baksi zaustave, pa je Milvoki upisao šesti uzastopni trijumf.