Drama i najveća pobjeda FMP-a ove sezone: Mornar pao u Železniku! Šou do posljednjih sekundi - Filip Čović blistao!

Uzbudljiv meč u Železniku i jako važan trijumf "pantera"!

fmp-mornar Izvor: MN PRESS

FMP je ostvario najveću pobjedu ove sezone - protiv jednog od timova koji konkurišu za vrh!

FMP - Mornar 94:92 (31:24, 29:21, 10:27, 24:20)

Košem Radoša Šešlije 20 sekundi prije kraja, "panteri" su savladali favorita iz Bara i napravili jako veliki korak u borbi za opstanak. FMP je pet minuta prije kraja imao 10 poena prednosti (89:79), ali je sjajni Ajzeja Vajthed donio vođstvo gostima uoči posljednjeg minuta (92:90).

Ipak, tim Vanje Guše je ostao priseban, pa je u ludoj završnici najprije izjednačio poenima Marka Pecarskog sa linije penala (92:92), a onda i trijumfovao pobjedonosnim Šešlijinim pogotkom.

Vajthed je i poslije toga pokušao da donese preokret, ali nije pogodio šut za pobjedu.

Košarkaši Mornara uspjeli su da nadoknade 15 poena zaostatka sa poluvremena, ali ne i da izbjegnu poraz koji će im dodatno zakomplikovati borbu za plej-of uoči "paklene" završnice sezone i utakmica protiv Cedevita Olimpije, Budućnosti i Igokee.

Sa druge strane, Filip Čović nije postigao pobjedonosne poene ali je bio daleko najbolji igrač domaćih, sa čak 26 poena, šest skokova i osam asistencija, uključujući i odlučujuće dodavanje - za pobjedonosni koš Radoša Šešlije.