Bogdane, majstore! Srbin opet rešetao trojkama, u strašnoj je formi: Amerikanci u čudu, Atlanta bez preokreta! (VIDEO)

Bogdanović je i na ovom meču pokazao da je "namjestio ruku" i da sada malo ko može da ga zaustavi.

bogdan-bogdanovic-28-poena-6-trojki-indijana-atlanta-133-126-rezultat-nba-video Izvor: Tanjug/AP/Darron Cummings

Srpski bek nastavlja da teroriše NBA ligu svojim dalekometnim paljbama, ali ovoga puta ni to nije bilo dovoljno. Bogdan Bogdanović je odigrao izvanredan meč protiv Indijane, ali njegova Atlanta nije imala snage za preokret!

INDIJANA PEJSERS - ATLANTA HOKS 133:126
/36:26, 36:32, 38:38, 23:30/

Poslije tri uzastopne pobjede Atlante i uspona na peto mjesto Istočne konferencije, uslijedio je poraz protiv Pejsersa u kojem se srpski košarkaš odlično pokazao.

Bogdan Bogdanović je ubacio 28 poena uz po dva skoka i asistencije za 39 minuta provedenih na parketu, uz Treja Janga je predvodio Hokse, ali do pobjede se nije moglo.

Bogdanović je ponovo "namjestio ruku" i šutirao brutalno, jer osim što je za dva poena imao učinak 5/8, uspeo je da šutira 6/10 pri šutu za tri poena! Čak 18 poena je ubacio Indijani preciznim trojkama, ali kada se Atlanta približila, nije imala dovoljno snage za preokret.

Domaći su tokom čitavog meča vodili, u prvom poluvremenu su ubacili čak 72 poena i njihova prednost je u jednom trenutku iznosila čak +18. Atlanta je u finišu uspjela da se malo približi, ali su domaći odbili te napade serijom 9:3.

Osim Bogdanovića sa 28, u Atlanti su odlični bili i Trej Jang sa 30 i Džon Kolins sa 25 poena, ali tandem Levert-Sabonis je donio pobjedu Pejsersima.

Čak 31 poena Leverta i 30 poena Domantasa Sabonisa su bili dovoljni čak ni Bogdanovićeve trojke ne zaprijete u većoj mjeri njihovoj pobjedi.