EL F4: Montepaski osvojio treće mesto

Košarkaši Montepaskija osvojili su treće mesto na finalnom turniru Evrolige u Madridu.

EL F4: Montepaski osvojio treće mesto Izvor: MONDO

Oni su u savladali špansku Taukeramiku posle produžetka sa 97:93 (21:19, 17:22, 23:20, 18:18, 18:14).

Najefikasniji u pobedničkom timu bili su Kšištof Lavrinovič sa 19 poena i Terel Mekintur sa 16 pogodaka. U poraženoj ekipi Pit Mikel upisao je 16, Tiago Spliter 15 poena, dok je Igor Rakočević okončao duel sa 10 pogodaka, četiri skoka i dve asistencije.

Sijena je dobro počela, ali je Taukeramika uspela da preokrene do poluvremena i povede. Do kraja meča vodila se velika borba, a samo u poslednja dva minuta rezultat se nekoliko puta menjao.

Zoran Planinić imao je priliku da donese pobedu svom timu na kraju regularnog dela, ali je promašio.

Sijena je bila efikasnija u nastavku, a meč su prelomili Šon Stonruk trojkom, dok je vođstvo "zapečatio" Lavrinovič.

Trener Montepaskija Simone Pjaniđani rekao je da je njemu i njegovim igračima jako važno što su pobedili.

"Čestitam obema ekipama, odigrali su još jednu dobru utakmicu. Iz mnogo razloga nam je važna ova pobeda. Sijena je mali grad i mi smo mali tim. Prevazišli smo mnoge probleme tokom sezone, igrači su nasmejani i srećni, a vidite i koliko je navijača došlo. Njima dugujemo posebnu zahvalnost", rekao je Pjaniđani.

Montepaski je pobedio 97:93 posle produžetka i velike borbe sa nekoliko preokreta.

"Moj tim je igrao baš dobro, jako, oba tima su pokazala jak karakter.
Obe ekipe su došle posle igranja jakih liga, italijanske i španske", dodao je Pjaniđani.

Trener Taukeramike Neven Spahija kazao je da nije bilo lako igrati danas zbog poraza u polufinalu turnira.

"Utakmica je bila dobra, ali bilo je teško igrati. Oba tima bila su frustrirana porazima u petak, ali videlo se da žele pobedu. Nismo igrali isto kao u petak, ali nemam šta da zamerim svom timu, borio se do kraja", rekao je Spahija.

U finalu Evrolige od 21 čas sastaju se izraelski Makabi i moskovski CSKA.

(izveštač MONDA iz Madrida Ivan Bogunović)