NBA: Lebron stao, Boston poveo

Ekipa Bostona povela je protiv Klivlenda u polufinalu Istočne konferencije.

NBA: Lebron stao, Boston poveo Izvor: MONDO

Nakon teške drame pretrpljene u duelima sa Atlantom u prvom kolu, Boston je uspeo da upiše prvu pobedu u polufinalnoj seriji Istočne konferencije protiv Klivlenda - 76:72.

Taj trijumf nije ostvaren zbog naročito dobre igra Seltiksa, već kao posledica izuzetno loše partije Kavsa.

Lebron Džejms odigrao je jedan od najlošijih mečeva u karijeri, o čemu najbolje govori podatak da je zabeležio tek 12 poena, uz po devet skokova i asistencija, ali uz 10 izgubljenih lopti, očajan šut iz igre (2-18), uz rafalnu seriju za tri poena, koja je bila bez uspeha (0-6).

Uprkos tome, Kavsi su u Bostonu imali šansu i za trijumf, jer su minut i po pre kraja stigli do izjednačenja (72:72), ali indisponirani tim gostiju nije uspeo bolje da se organizuje u finišu.

Kod Bostona, na čije je igrače sedam napornih utakmica iz prve runde plej-ofa očigledno ostavilo traga, istakli su se Kevin Garnet sa 28 pogodaka i osam uhvaćenih lopti, kao i Rejdžon Rondo sa 15 koševa.

Udarne igle Seltika Pol Pirs i Rej Alen nisu se, praktično, vodeli na terenu. Pirs je upisao tek četiri poena za pola sata igre, dok je Alen na terenu proveo 37 minuta bez ubačenog koša.

U ekipi Klivlenda najbolji je bio Zidrunas Iglauskas sa 22 poena, 12 skokova i devet asistencije, dok je Aleksandar Pavlović za 15 minuta postigao sedam poena.

Drugi duel polufinalne serije Istoka igra se u noći između četvrtka i petka, takođe u Bostonu.