Alarm! Jokić bez poena 20 minuta, a Denver djeluje loše: Ne mogu da pogode trojku, a MVP ne može sve sam!

Nikola Jokić je dobro počeo meč, ali jednostavno u jednom trenutku nije mogao više.

Nikola-Jokic-se-umorio-i-Denver-igra-lose Izvor: Profimedia

Denver ima evidentne probleme ove sezone, posebno u šutu za tri poena, a to se najbolje osjetilo prethodne noći u porazu od ekipe Memfisa (106:97).

Iako je Jokić odigrao vrlo dobru partiju i zabilježio 23 poena, sedam skokova i sedam asistencija, njegovi saigrači se nisu proslavilili i promašili su čak 29 šuteva za tri poena (9/38), dok se i MVP "ugasio" i drugom poluvremenu kada je praktično bio bez doprinosa.

Jokić se u posljednjih 20 minuta utakmice nije pojavljivao među strijelcima, a navikli smo da kada njega nema - nema ni Denvera, što je Memfis znalački iskoristio i na vreme napravio razliku.

Jedini igrač koji ga je donekle pratio bio je Aron Gordon sa 15 poena i deset skokova, dok su dvocifreni bili još Moris i Porter, sa 11 i 10 i poena, što svakako nije dovoljno za najviše domete. Evidentno je da Denveru fali još jedan strijelac, pa će se načekati dok se ne vrati Džamal Marej.

S druge strane poeltni Morant je vodio Memfis do pobjede sa 26 poena, sedam skokova i osam asistencija.

Bogdan Bogdanović je sa 16 poena odigrao u pobjedi Atlante nad Vašingtonom (118:111) odigrao i najbolji meč ove sezone, zabilježio je još po šest skokova i asistencija, dok je od srpskih košarkaša na parket prethodne noći izlazio još Aleksej Pokuševski.

Njegova Oklahoma je poražena protiv L.A. Klipersa (99:94), a "Poku" je imao devet poena, pet skokova i jednu asistenciju za 15 minuta na parketu.