NBA ovo ne pamti - trojke u posljednjoj sekundi za pobjedu i istoriji: Opet je to uspio, u drugoj uzastopnoj utakmici!

Nevjerovatan podvig jednog od trenutno najboljih igrača u ligi.

čikago vašington trojka u posljednjoj sekundi Izvor: Profimedia

Demar Derozen ispisao je u noći 1. januara istoriju NBA lige. Dao je trojku za pobjedu protiv Vašingtona, preko ruke Bredlija Bila, za trijumf Čikago Bulsa 120:119. A kuriozitet je da je isto to uradio i prije dvije noći, kada je takođe trojkom u posljednjoj sekundi srušio i Indijanu, pogotkom za 108:106.

Pogledajte kako je utišao Vašington:

"Ne znam da li sanjam... Ovo je sada prava stvar", rekao je Derozen.

"Čast je što mi vjeruju u posljednjoj četvrtini. Bez obzira na to da li stvari idu dobro ili loše, tim se uvijek oslanja na mene i na to da ću ostati miran. Uvijek donosim taj mir u posljednjoj četvrtini, koliko god mogu. Trudim se da ekipa shvati da sve dok imamo vremena, imamo i šansu", rekao je spektakularni lider Bulsa.

Ovako je odlučio protiv Indijane, u prošloj utakmici:

Derozen sa 32 godine igra vjerovatno svoju najbolju sezonu i u trijumfu protiv Vašingtona ubacio je 28 poena, uz devet skokova i pet asistencija. Košem za pobjedu oduzeo je Kajlu Kuzmi priliku da bude heroj, iako je donio Vašingtonu prednost trojkom na tri sekunde prije kraja.

Čikago je trenutno lider tabele Istočne konferencije sa skorom 24-10 i takođe prolazi kroz velike probleme sa koronom, pa ekipu trenutno ne vodi šef struke Bili Donovan, već njegov asistent Kris Fleming.