NBA: Triler Majamiju, maraton Oklahomi

Majami slavio u Bostonu posle produžetka (98:90) i poveo sa 3:1 u seriji. Oklahoma do izjednačenja na 2:2 morala da odigra tri produžetka u Memfisu!

NBA: Triler Majamiju, maraton Oklahomi Izvor: MONDO

"Velika trojka" nosila je Majami Hit do možda i prelomne pobjede u polufinalu Istoka sa Boston Seltiksima - 98:90 (86:86 u regularnom toku).

Lebron Džejms, Dvejn Vejd i Kris Boš zabeležili su 83 od 98 poena svog tima - uključujući svih 12 u dodatnih pet minuta - kao i 35 od 45 skokova. Niko drugi u timu sa Floride nije ubacio više od četiri poena.

"Svjesni smo da će ovaj tim stići onoliko daleko koliko ga mi odvedemo", rekao je Vejd.

Boston, prošlogodišnji finalista, mogao je da dobije meč za 48 minuta, ali je Pol Pirs preuzeo odgovornost u posljednjem napadu, čekao da istekne vrijeme i promašio šut kakvim se proslavio mnogo puta u karijeri...

Sada "kelti" moraju da dobiju tri utakmice zaredom, od čega dve u Majamiju. Neće im biti nimalo lako.

"Svi znamo šta moramo da uradimo, nema potrebe da pričamo o tome. Ako uspijemo, biće fenomenalno", izjavio je Rej Alen.

Vejd (11 poraza zaredom u Bostonu) i Džejms (13 poraza na posljednjih 15 gostovanja) razbili su maler koji ih na parketu Seltiksa prati već nekoliko sezona. Na prethodnom meču su zajedno sa Bošom dali 44 poena, sada je samo Lebron imao 35, uz 14 skokova, Vejd 28, a Boš 20 i 12 skokova.

Domaćin je u produžetku šutirao 1/6 iz igre i izgubio četiri lopte.

Pirs je upisao 27, Alen 17, Ražon Rondo skromnih deset poena i pet asistencija, ali je igrao sa ozbiljnom povredom lijeve ruke. Kevin Garnet sveden je na sedam poena i deset skokova...

Nenad Krstić nije ulazio u igru.

Njegov doskorašnji tim, Oklahoma Siti Tander, vratio je prednost domaćeg terena u seriji sa Memfis Grizlisima, pobijedivši rezultatom 133:123.

Poslije 48 minuta bilo je 96:96, zatim 109:109, pa 119:119 i tek je u trećem produžetku Oklahoma prevagnula. Meč je počeo u 20.30 časova po lokalnom vremenu, a završio se "debelo" poslije ponoći.

Memfis je iznudio prvi produžetak trojkom Konlija, drugi trojkom Vaskeza, a treći iz "odbojke" Marka Gasola. Sva tri puta su gosti imali šansu da postignu koš za pobjedu, ali su Rasel Vestbruk (dva puta) i Kevin Durent bili neprecizni.

Vestbruk je završio utakmicu sa 40, Durent sa 35, a Džejms Harden sa 19 poena, dok su kod "grizlija" najefikasniji bili Zek Rendolf (34p, 16sk) i Gasol (26p, 21sk).

Peti mečevi Majamija i Bostona, odnosno Oklahome i Memfisa na programu su u noći između srijede i četvrtka.

Čikago i Atlanta (rezultat 2:2) ponovo se sastaju u noći između utorka i srijede.