KLS: Zvezda udarila u Metal(ac)

Metalac pobijedio Crvenu zvezdu u furioznoj završnici, uz 35 poena u posljednjoj četvrtini, pa se tako uključio u borbu za plej-of.

KLS: Zvezda udarila u Metal(ac) Izvor: MONDO

Košarkaši Metalca sa ubačenih 35 poena u posljednjih deset minuta utakmice uvrstili su se u ravnopravnu borbu za plasman za plej-of i dobijanje prilike za "vajld kard" za učešće u NLB ligi naredne sezone.

U isti mah, spriječili su Crvenu zvezdu da tri kola prije kraja ligaškog dijela gotovo obezbijedi to isto.

U prepunoj dvorani u Valjevu: Metalac - Crvena zvezda 106:94 (32:22, 19:26, 20:26, 35:20).

Metalac (4-7) sada ima pobjedu manje od Crvene zvezde (5-6), ali za dva poena bolji međusobni skor s crveno-bijelima, jer su Valjevci u "Pioniru" poraženi rezultatom 81:91. Uspiju li košarkaši Metalca u posljednjih 120 minuta igre pred start doigravanja da nadoknade poraz više od Zvezde, biće bolje plasirani na konačnoj tabeli.

U igri za četvrto mjesto je i FMP Železnik, a i jednima i drugima na ruku ide jako komplikovan raspored ekipe Crvene zvezde u posljednja tri kola. Momci Saše Nikitovića gostuju Partizanu, potom igraju protiv FMP Železnika u gostina, a u posljednjem kolu dočekuju Mega Vizuru.

S druge strane, Metalac do kraja gostuje FMP Železniku, dočekuje Radnički, pa ide na noge OKK Beogradu.

Biće vruće!
METALAC: Perić, Kruščić 14, Bunić 1, Marojević 23, 6 sk, Sekulić 2, Birčević 12, Savić, Trtić 10, Ljubičić 18, 11 as, Balmazović 19 (5/6 za tri), Tomašević, Ljubojević 7, 7 sk.

CRVENA ZVEZDA: Cvetković, Drča 2, Čvorović, Dragićević, Radosavljević 2, Balaban, Lešić 22, 12 sk, Nedović 15, 4 as, Nikolić 18, 6 sk, Marinković, Subotić 10, Bakić 25 (5/17 iz igre), 5 sk, 5 as.

KLS: MEGA PREOKRET MEGA VIZURE

Pobjeda Mega Vizure nad Radničkim bi u svakom slučaju bilo iznenađenje, a kada se ostvari poslije "minusa" od 20 poena, onda je to ravno čudu.

A, upravo su to učinili učenici Vlade Vukoičića. Do treće pobjede u Superligi stigli su poslije nevjerovatnog preokreta - 106:103 (20:24, 20:32, 36:27, 30:20).

Radnički je početkom druge četvrtine "slomio" domaćina serijom 7:0. Gosti su uvećavali prednost, imali čak i 20 poena razlike... Na poluvrijeme su otišli sa "plus 16". Bilo je 40:56.

Onda se mladi domaći tim digao u drugom poluvremenu i počeo da topi "minus". Tokom poslednje dionice je čak prešao u vođstvo, a onda se ušlo u dramatičnu "egal" završnicu.

Kada je semafor počeo da odbrojava posljednji minut stajao je rezultat 99:99.

Mladi, 17-godišnji Vasilije Mićić ukrao je loptu i zakucao. Marko Čakarević je izjednačio sa linije penala, a Branko Milisavljević polovičnim učinkom iz slobodnih bacanja ponovo Mega Vizuru doveo u vođstvo - 102:101.

Međutim, neprecizan poslije pokušaja van linije 6,75 bio je Šulović što je Mićić iskoristio da dovede "fenjeraša" na 104:101. Nije mu ruka zadrhtala, oba puta je bio precizan sa penala.

Šulović je zatim smanjio na 103:104, a iskusni Milisavljević je ponovo vratio na tri poena prednosti za domaćina. Majkl Li je imao šut za tri poena i izjednačenje osam sekundi prije kraja, promašio je, pa su klinci Mega Vizure počeli da slave.

MEGA VIZURA: Milisavljević 22, 9 as, Vujović, Nikolić 14, Cvetković, Matović 4, Mićić 14, Luković 16, 7 sk, Reljić, Cantekin 10, 11 sk, Mitrović 10, Đekić 6, Jelovac 10.

RADNIČKI: Li 20, 7 sk, 4 as za 40 minuta, Maksimović, Miletić 10, Jereminov 10, Marković 12, Mijatović, Gadeforš, Šulović 19, 6 sk, 4 as, Špica 7, Čakarević 22, 7 sk, 7 as, Stojačić 3, Rakić.

/Lučić 21 - Lučić 18/

TABELA: Partizan 10-1, Hemofarm 9-2, Radnički 6-5, Crvena zvezda 5-6, FMP Železnik 4-7, Metalac 4-7, OKK Beograd 3-8, Mega Vizura 3-8.

(MONDO, foto: arhiva MN Press)to: arhiva MN Press)