KLS: Metalac "pogurao" FMP, rastužio Zvezdu!

Valjevci kao gosti savladali OKK Beograd i osigurali "panterima" četvrto mjesto na tabeli, bez obzira na ishode drugih utakmica.

KLS: Metalac "pogurao" FMP, rastužio Zvezdu! Izvor: MONDO

FMP Železnik vratiće se na NLB parkete poslije godinu dana pauze, dok će Crvena zvezda odsustvovati sa Jadrana prvi put od sezone 2002/03, kada je bila prvi srpski tim u regionalnom takmičenju!

Za takav rasplet Superlige najodgovorniji su košarkaši Metalca, koji su u dvorani Sport eko pobijedili OKK Beograd rezultatom 84:74.

FMP je nešto kasnije izgubio od Radničkog u Kragujevcu (89:78), a Zvezda pobijedila Mega Vizuru rezultatom 103:75, pa su FMP, Zvezda i Metalac završili u "krugu" sa skorom 6-8.

Na "mini-tabeli" sačinjenoj od rezultata međusobnih utakmica takođe su bili izjednačeni (skor 2-2, svi dobijali kao domaćini i gubili u gostima), pa je mjerodavna za konačan plasman bila koš-razlika u tim mečevima.

A, znalo se unaprijed da taj kriterijum ide na "vodenicu" kluba iz Železnika: FMP ima +5, Zvezda -1 i Metalac -4!

To znači da će se u polufinalu plej-ofa, koje se igra do dvije pobjede (24, 26. i 28. maja), sastati Partizan mt:s - FMP Železnik i Hemofarm - Radnički.

Meč OKK - Metalac, oko kojeg su se "lomile" sudbine svih umiješanih timova, više od 30 minuta je tekao u potpuno izjednačenoj igri.

Smjenjivali su se u vođstvu, OKK je početkom posljednje dionice imao 63:59, ali je Stefan Birčević ubrzo trojkom pokrenuo seriju Metalca od 7:0 i preokrenuo na 67:73.

Tu je domaćin definitivno izgubio priključak i u završnici nije bilo neizvjesnosti - 76:84 (16:16, 25:24, 19:19, 16:25).

Ispalo je da je trener Metalca, Milovan Stepandić, učinio neprocjenjivu uslugu klubu kojeg je nekada trenirao!

Ta usluga bila je itekako potrebna FMP-u, koji se u kragujevačkoj dvorani Jezero nalazio u podređenom položaju sve do opuštanja Radničkog u četvrtoj četvrtini - 89:78 (33:23, 17:16, 27:16, 12:23).

Briljirao je plejmejker Stiven Marković, koji je do poluvremena postigao 21 od svojih 36 poena. Trojke je šutirao ukupno 5/9, ostatak domaćeg tima 7/18.

A, u Pioniru, Crvena zvezda - Mega Vizura laganih 103:75 (23:22, 20:15, 31:22, 29:16)!

Samo 700 gledalaca došlo je da podrži crveno-bijele u pokušaju da se ipak plasiraju u NLB ligu, sa opravdanom bojazni da je šansa prokockana na nekim prethodnim utakmicama.

Zvezda se na startu druge četvrtine "odlijepila" serijom od 10:0 (33:22), održavala je to vođstvo do poluvremena, a u nastavku priredila egzibiciju, ubacivši Megi okruglo 60 poena.

Uprkos tome, posljednji minuti proticali su u mučnoj atmosferi, jer je vijest iz nekoliko kilometara udaljenog Sport eka munjevito došla do Pionira.

Na kraju su se, ipak, čuli aplauzi, ali bila je to slaba utjeha Saši Nikitoviću i njegovim pulenima...

/Milosavljević 14 - Maraš 15/

KONAČNA TABELA: Partizan mt:s 13-1, Hemofarm 10-4, Radnički 8-6, FMP Železnik 6-8, Crvena zvezda 6-8, Metalac 6-8, OKK Beograd 4-10, Mega Vizura 3-11.