Velika pobjeda Aleksandra Džikića: Srušio moćni Makabi i osvojio Kup - njegov prvi trofej u Izraelu!

Hapoel Jerusalim srpskog stručnjaka Aleksandra Džikića osvojio Kup Izraela pobjedom protiv Makabija u finalu.

aleksandar džikić osvojio kup izraela Izvor: MN PRESS

Hapoel Jerusalim pobijedio je Makabi 67:61 i osvojio Kup Izraela - sedmi put u istoriji i prvi put od 2020. godine.

Srpski stručnjak Aleksandar Džikić vodio je ekipu do svog prvog trofeja u toj zemlji, u koju je stigao prošlog ljta, a najefikasniji igrač novog osvajača kupa bio je Kenet "Spidi" Smit, sa 16 poena i devet asistencija.

Džikićev tim takmiči se ove sezone u FIBA Ligi šampiona, a veliku pobjedu u finalu ostvario je uprkos tome što je za Makabi zaigrao oporavljeni lider, plejmejker Lorenzo Braun.

Bivši "plej" Zvezde ubacio je 15 poena, ali nije uspio da odgovori na odličnu drugu četvrtinu (23:14), poslije koje Džikićev tim nije ispuštao čvrsto stegnutu prednost. Nisu pomogli ni pokušaji evroligaški asova Makabija - centra Džoša Niba sa 10 poena i sedam skokova i šutera Vejda Boldvina sa 10, kao ni 15 poena Bonzija Kolsona.

Za Hapoel su dvocifreni broj poena postigli i bivši igrač Makabija Oz Blejzer (12), Levi Rendolf (11, uz pet skokova) i Kadin Karington i Zek Hankins, koji su ubacili po 10. Heroj pobjede "Spidi Smit" igra skoro 10 godina u Evropi i nastupao je za VER Rigu, Solnok, Antverpen, Limož, Ritas, a u Hapoel je stigao kada i Džikić - prošlog ljeta. I sjajno im ide.

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!