POSLIJE SRBIJE, EVROPA DOBILA NOVOG VLADARA! Samo četiri košarkašice u finalu donijele titulu Eurobasketa

Neverovatno finale i istorijski uspjeh novih vladarki Starog kontinenta.

Košarkašice Belgije osvojile Eurobasket Izvor: Profimedia

Košarkašice Belgije nove su šampionke Evrope jer su pobijedile Španiju u finalu 64:58. Evropska selekcija tako je osvojila prvu, istorijsku titulu i to nakon pobjede protiv Srbije u četvrtfinalu Eurobasketa u Sloveniji. Nevjerovatan kuriozitet je to da su u finalu samo četiri igračice postizale poene za novog šampiona Evrope.

Ema Meseman ubacila je 24 poena uz osam skokova za 38 i po minuta na parketu, njena saigračica Kjara Linskens postigla je 18 uz 15 skokova, Juli Vanlo postigal je 13, a Juli Aleman devet. I to su svi poeni novih prvakinja Evrope! Pogledajte kako su osvojile titulu u finalu:

Španija Belgija finale Eurobasket košarkašice
Izvor: YouTube/ FIBA - The Basketball Channel

Reprezentacija Srbije zauzela je peto mesto na Eurobasketu u Ljubljani, jer je u nedjelju u posljednjem meču turnira savladala Njemačku. Tim rezultatom, izabranice Marine Maljković izborile su plasman u kvalifikacije za plasman na Olimpijske igre u Parizu 2024. godine.