KOŠARKA: I Belgija uzela mjeru BiH

Reprezentacija Bosne i Hercegovine doživjela je debakl u Ostendeu protiv košarkaša Belgije (81:55) upisavši šesti poraz na pripremama za Evropsko prvenstvo u Litvaniji.

KOŠARKA: I Belgija uzela mjeru BiH Izvor: MONDO

Šest dana uoči Eurobasketa, košarkaši BiH upisali su šesti poraz iz osam utakmica i to sa 26 poena razlike (81:55).

U prvom poluvremenu susreta sa Belgijom, selekcija BiH je koliko-toliko držala priključak pa je nakon dest minuta igre zaostatak bio samo tri poena (18:15), a na poluvremenu šest (39:33). Do velike prednosti Belgijanci su došli tek u posljednjoj četvrtini koju su dobili 24:8.

Najbolji u BiH bio je Mirza Teletović sa 16 poena, dok je Belgiju predvodio Aksel Hervel sa 16 poena i sedam skokova.

Do početka prvenstva je ostalo još malo vremena, a ako se po jutru dan poznaje, onda će izabranici Sabita Hadžića biti potpuni autsajderi u Litvaniji.

U petak uveče, BiH igra posljednju utakmicu priprema sa Francuskom, koje predvodi Toni Parker.