EP: Turci na koljenima!

Posle Litvanije, Turke je pobijedila i Poljska!

EP: Turci na koljenima! Izvor: MONDO

Košarkaši Turske izgubili su i drugu utakmicu zaredom na Evropskom prvenstvu. Poslije Litvanije u nedelju ih je pobijedila i Poljska 84:83 (17:14. 22:21, 22:27, 23:21)!

Igrači vicešampiona svijeta očigledno ne znaju da igraju kada nisu pred 17.000 svojih navijača.

Vodili su Turci sve do uzbudljive završnice, kada je na minut do kraja i na poen prednosti Iljasova promašio šut za tri poena, pa u ponovljenom napadu izgubio loptu. To je odmah kaznio Pamula i sa trojkom donio Poljskoj vođstvo koje su znali da sačuvaju do kraja.

Pamuli je to bio jedini šut na utakmici!?

Među Poljacima najefikasniji je bio Dardan Beriša, koji je postigao 21 poen i uz Hričanijuka (15, 6sk) predvodio svoj tim do pobjede nad zvanično drugom reprezentacijom svijeta.

Uzalud je mladi turski centar Enes Kanter postigao 19 poena, kada je tim Orhuna Enea uspio da ispusti prednost koju je imao od početka treće četvrtine i poslije dvije pobjede na početku EP-a izgubio i drugi meč zaredom.

Sa skorom 2-2, Turci sada strijepe za plasman u "grupi smrti". Pogledajte sve ostale rezultate i tabele sve četiri grupe.