EL: Nepogrešivi Krle za trijumf "strašnog" CSKA

Reprezentativac Srbije najbolji u ubjedljivom trijumfu ruskog kluba protiv Bamberga sa 19 pogodaka. Teodosić upisao osam poena.

EL: Nepogrešivi Krle za trijumf "strašnog" CSKA Izvor: MONDO

Ekipa CSKA ubjedljivo je slavila pred domaćom publikom u drugom kolu grupe B Evrolige. Ruski tim očitao je lekciju Bambergu - 94:74 (24:14, 23:16, 24:22, 23:22).

Predvođeni Nenadom Krstićem, koji je bio najbolji pojedinac sa 19 poena (uz stopostotan učinak, za dva 9-9, slobodna bacanja 1-1) i četiri skoka, Moskovljani su već u prvom poluvremenu pokazali da su ove godine jedan od najozbiljnijih pretendenata za titulu (47:30), dok su u nastavku igrali koliko im je bilo potrebno.

Andrej Voroncevič kod pobjednika je upisao 13 poena, Andrej Kirilenko 12, uz šest asistencija, dok je Miloš Teodosić duel završio sa osam pogodaka, tri skoka i četiri asistencije.

U ekipi Bamberga istakao se Tibor Pleis sa 17 poena, a Predrag Šuput zabilježio je osam pogodaka.

Aktuelni šampion Panatinaikos bogato se gostio u Zagrebu. Tim Željka Obradovića u glavnom gradu Hrvatske nadigrao je Zagreb sa 81:62 (24:14, 21:8, 16:11, 20:29).

Romein Sato sa 13, i Nik Kalatis i Stiven Smit sa po 12 poena predvodili su atinske zelene do drugog trijumfa ove sezone u najeltnijem takmičenju. Kod Zagrepčana na visini zadatka bio je Šon Mej sa 23 pogotka i devet uhvaćenih lopti.

Šarlroa je na gostovanju u Turskoj iznenadila domaći Efes 80:79 (24:15, 17:17, 22:24, 20:23) u grupi C.

Belgijanci su vodili gotovo cijeli meč, a tim iz Istanbula imao je priliku u finišu da dođe do preokreta. Ersan Iljasova minut prije kraja izjednačio je rezultat (76:76), ali je Džastin Hamilton sa četiri vezana poena ponovo donio prednost Belgijancima, ispostavilo se, dovoljnu za pobjedu. Tarens Kinsi sekund prije posljednjeg zvuka sirene trojkom je samo ublažio poraz.

Šarlroa je predvodio Kejleb Grin sa 18 poena, dok je kod Efesa najbolji bio Ersan Iljasova sa 21 pogotkom. Duško Savanović na parketu je proveo 12 minuta i upisao dva poena i dva skoka, uz jednu ukradenu loptu.

Konačno i Kaha Laboral je u okviru grupe A lako izašla na kraj sa Kantuom. Španci su slavili sa ubjedljivih 81:69 (26:27, 18:17, 17:15, 20:10).

Mirza Teletović upisao je za domaće 22 poena, a fantastičnu partiju pružio je i Milko Bjelica - 17 poena. Nemanja Bjelica doprinio je trijumfu sa pet pogodaka, četiri skoka i četiri asistencije.

Kod gostiju opet je najbolji bio srpski tandem - Vladimir Micov, koji je upisao 14 poena i pet asistencija, i Marko Šćekić sa 13 pogodaka i dva skoka.

PAROVI I REZULTATI 2. KOLA

GRUPA A: Kaha Laboral - Kantu 81:69, Olimpijakos - Fenerbahče (četvrtak), Nansi - Bilbao (četvrtak).
GRUPA B: Unikaha - Žalgiris 85:78, CSKA - Bamberg 94:74, Zagreb - Panatinaikos 62:81.
GRUPA C: Efes - Šarlroa 79:80, Real - Armani (četvrtak), Makabi - Partizan mt:s (četvrtak, 21.00).
GRUPA D: Galatasaraj - UNIKS (četvrtak), Montepaski - Olimpija (četvrtak), Barselona - Prokom (četvrtak).