LIGA 13: Borac deklasirao Čelik

Košarkaši Borca i bez povrijeđenog Nemanje Vranješa sa ubjedljivih 95:76 savladali Čelik u meču četvrtog kola Lige 13. Junak utakmice Srđan Lončar (23p, 3sk, 1as).

LIGA 13: Borac deklasirao Čelik Izvor: MONDO

Prva četvrtina pripala je Borčevim košarkašima rezultatom 24:18, a u prvom periodu se istakao centar Maksim Šturanović sa 8 poena i 4 skoka. Međutim, drugu dionicu ipak bolje započinju Zeničani, koji za manje od devedeset sekundi prave seriju 8:0 i prelaze u vođstvo (24:26).
Dva minuta prije kraja prvog poluvremena Borac je imao +7 (44:37), međutim do kraja tog dijela igre gosti prave novu seriju od 8:0 i na odmor odlaze sa minimalnom prednošću (44:45).

Uvodni minuti treće četvrtine protekli su izjednačenoj igri, da bi Borac šest minuta prije isteka tog dijela igre stigao do +7 (57:50), četiri minuta kasnije i do +12 (68:56), da bi se u posljednju četvrtinu ušlo pri rezultatu 70:62.

Sedam minuta prije kraja meča Borac je imao jednocifrenu prednost i očekivala se neizvjesna završnica, međutim Borčevi igrači su se, na svu sreću, potrudili da tako ne bude – Borac za pet i po minuta pravi seriju 14:0 i stiže do visokih +20 (91:71) i rutinski privodi utakmicu kraju.

Igrač utakmice bio je Srđan Lončar sa 23 poen uz šut iz igre 7/13 (53.8 %), za dva 5/7 (71.4 %), a od osam slobodnih bacanja promašio je samo jedno. Uz 23 poena, Lončar je za 31 minut proveden u igri dodao još i tri skoka, te jednu asistenciju. Odličnu podršku Lončar je imao u Maksimu Šturanoviću, koji je ostvario dabl-dabl učinak (19 poena i 13 skokova), a Siniša Kovačević je postigao 15 poena, imao 3 skoka i 3 asistencije. Kod gostiju istakao se Ričardson sa 20 poena, dok su Vlaić, Hrnčić i Begagić postigli 13.

Pobjedom nad zeničkim timom Borac se probio na sedmo mjesto na tabeli, a u narednom kolu Banjalučane očekuje gostovanje u Laktašima ekipi Igokee.

BORAC – ČELIK 95:76 (24:18, 20:27, 26:17, 25:14)

BORAC: Kastratović 9, Ivić 7 (5 skokova), Nikolić, M. Šturanović 19 (13 skokova), Milekić 2, Blanuša 4 (6 skokova), A. Šturanović 8 (7 skokova), Pavlović 8, Lončar 23, Kovačević 15, Dojčinović.

ČELIK: Ričardson 20, Maksimović 5, E. Merdanović 1, Dobrijević 3, Dedić 2, Begagić 13, Pezer 2, Curanović 2, Perović 2, Hrnčić 13, Vlaić 13, A. Merdanović.