LIGA 13: Igokea zgromila Borac!

"Igosi" su zbog poraza u Mostaru iskalili bijes na banjalučkom Borcu - 87:59. Bosna i dalje neporažena.

LIGA 13: Igokea zgromila Borac! Izvor: MONDO

Košarkaši Igokee nisu imali milosti prema mladoj i talentovanoj ekipi Borca, koje je u utorak bila lišena usluga ponajboljih igrača Nemanje Vranješa i Siniše Kovačevića.

Ljuti zbog poraza u prethodnom kolu od Zrinjskog, nisu dali izabranicima Drage Karalića ni najmanju šansu da mogu da naprave iznenađenje - 87:59 (29:20, 16:16, 17:13, 25:10).

Već u prvoj dionici, domaćin je imao +9, a u drugom su se gosti iz Banjaluke malo razigrali i uspjeli da održe korak sa ekipom Dragana Bajića, pa je ta četvrtina završena neriješenim rezultatom (45:36).

I u trećem dijelu su gosti solidno odigrali izgubivši za samo četiri razlike, pa se u posljednji kvartal ušlo sa prednošću Igokee od +13.

"Igosi" su u posljednjih 10 minuta ponovo dodali gas i odlično zaigrali odbranu, što je rezultiralo laganim poenima kojima su "zatrpali" koš crveno-plavih za ubjedljiv trijumf.

Čak petorica Aleksandrovčana bili su dvocifreni (Miloš Komatina 16, Nenad Šulović 14, Marko Miletić 11, Stefan Matić 10, Milan Dozet 10), dok su kod Banjalučana odskočili Darko Kastratović sa 13, Nebojša Pavlović sa 11 i Nemanja Nikolić sa 10 poena.

"Studenti" ne znaju za poraz, Vogošća za pobjedu

Sarajevska Bosna ostvarila je u utorak i četvrtu uzastopnu pobjedu u košarkaškom šampionatu Bosne i Hercegovine.

"Studenti" su u okviru petog kola nadigrali trebinjski Leotar sa 77:68 (25:12, 14:20, 21:15, 17:21) i ostali jedini neporaženi tim u dosadašnjem dijelu takozvane "Lige 13".

Od starta utakmice, Sarajlije su preuzele konce igre i nakon prvih 10 minuta stekle prednost od 13 poena (25:12). Trebinjci su do poluvremena uspjeli da smanje, ali se domaćin u trećoj četvrtini ponovo odlijepio i vođstvo nije ispuštao do samog kraja.

Najbolji kod "studenata" bili su Eldin Čamdžić sa 19 poena i Dženan Rahimić (na slici) sa poenom manje, dok su Trebinjce predvodili Igor Josipović sa dabl-dabl učinkom - 19 koševa i 12 skokova odnosno Branko Zotović sa dva pogotka više.

Hercegovac je u Bileći rutinski upisao pobjedu protiv Vogošće -79:60 (22:15, 21:14, 23:13, 13:18), koja u pet utakmica nije osjetila slast pobjede. Domaćine su predvodili Nikola Lalić sa 22 poena i Slaviša Vuković sa 16 koševa, dok je kod gostiju bolji od oslaih bio Vedran Živić sa 14 pogodaka.

Slobodna je ekipa Servicijuma.

Tabela: Bosna 4-0, Igokea 4-1, Čapljina 4-1, Mladost 4-1, Varda 3-1, Zrinjski 2-3, Hercegovac 2-2, Borac 2-2,  Leotar 2-3, Brotnjo 1-4, Servicijum 1-3, Čelik 1-4, Vogošća 0-5.