ABA: Poraz Zvezde koji ohrabruje

Krka slavila poslije drame - 75:73. Crveno-bijeli ispustili "plus 10", pa se vratili iz "minus 8".

ABA: Poraz Zvezde koji ohrabruje Izvor: MONDO

Košarkaši Crvene zvezde doživjeli su sedmi poraz ove sezone u ABA ligi, četvrti zaredom, ali su borbenošću i igrom najavili bolje dane.

Prvak Slovenije morao je da zapne iz petnih žila, da bi zaustavio motivisane izabranike Svetislava Pešića.

Na kraju je Andreja Milutinović imao priliku da izbori produžetak, ali ga je izblokirao visoki Džerom Džordan, prošle sezone centar Hemofarma.

Krka - Crvena zvezda 75:73 (13:17, 21:18, 22:16, 19:22)!

Najefikasniji su bili Petar Popović i Nemanja Nedović sa po 17 poena, s tim da je Popović dodao četiri skoka i tri asistencije.

Sava Lešić dodao je 10, Bojan Subotić devet, Branko Lazić sedam, a Adam Morison samo četiri za 18 minuta provedenih na parketu.

Domaći tim predvodili su Jure Balažič sa 18, Simon Petrov sa 16 i Džimi Bakster sa 16 poena.

Zvezda je odlično počela meč, angažovano u odbrani, uz precizne šuteve za tri poena Save Lešića i Filipa Čovića. Poslije "ali-up" akcije Čovića i Nedovića u 12. minutu bilo je rekordnih 25:15 i trener Krke Nenad Trajković morao je da zove minut odmora.

Krka je brzo uhvatila priključak. Petar Popović je igrom iz svojih najboljih dana održavao Zvezdu u vođstvu, ali je raspoloženi Petrov (vezao osam poena koševima iz daljine) preokrenuo na 34:32.

Na odmor je Zvezda ipak otišla sa minimalnom prednošću - trojkom Bojana Subotića od tablu 35:34!

U nastavku su se timovi smjenjivali u vođstvu, kod Krke su razigrani bili krilo Bakster i centar Balažič, dok je Zvezda "udarala" iz kontranapada, povremeno i trojkama.

Činilo se da je tim iz Novog Mesta "prelomio" utakmicu, kada je na šest uzastopnih poena crveno-belih odgovorio naletom od 13:0. Tako je u 26. minutu na semaforu sijalo 46:51, a pet minuta kasnije 59:51!

Međutim, Zvezda se nije dala. Nedović i Lazić najviše su se istakli u seriji 11:3 i priča je već u 34. minutu vraćena na početak - 62:62.

Uspeli su Beograđani i da povedu 69:67 poslije solo akcije Nedovića, međutim, ofanzivni skok bio je zlata vredno oružje košarkaša Krke (17:6 u njihovu korist) i oni su preko Balažića - poslije dvije neuspješne akcije Nedovića na drugoj strani terena - došli do 74:71 na 33 sekunde prije kraja.

Imali su gosti svoje šanse u završnici, pošto je Petar Popović ubacio dva penala za 75:73. "Ukrali" su loptu Muriću i Baksteru pri izvođenju auta, ali su Nedoviću suđeni koraci koji to možda i nisu bili.

Petrov je 3,3 sekunde pre isteka vremena dao jedan penal, a Čović krenuo u solo akciju i lopta je poslije tri udarca u obruč izašla napolje. Međutim, Svetislav Pešić je pre toga tražio tajm-aut i Zvezdi se ukazala nova slamka spasa!

Ovog puta je udvojeni Popović uposlio Milutinovića, ovaj krenuo ka košu duž čeone linije, ali ga je pri skoku "sačekao" Džordan i blokadom obezbijedio pobjedu svom timu.

Partizan mt:s - Hemofarm 19.00

TABELA: Makabi 8-0, Olimpija 7-1, Cedevita 7-2, Partizan mt:s 6-2, Cibona 5-3, Budućnost 5-4, Hemofarm 4-3, Zagreb 4-4, Široki 4-5, Radnički 2-6, Crvena zvezda 2-7, Krka 2-7, Helios 2-7, Zlatorog 1-8.