EL: Savan i Efes srećni u Belgiji, sjajni Teo

Duško Savanović najefikasniji u pobjedi nad Šarlroa (66:62), posle koje je domaćin praktično otpao iz trke za Top 16.

EL: Savan i Efes srećni u Belgiji, sjajni Teo Izvor: MONDO

Efes je uspio da se revanšira prvaku Belgije za senzacionalni poraz na svom parketu, ali je nesigurnom igrom u završnici dao za pravo onima koji osporavaju velike ambicije tog tima.

Od "plus 17" (41:24) na početku treće četvrtine Efes je umalo dozvolio da Šarlroa napravi dramu.

Umjesto da rutinski riješi utakmicu, Duško Savanović je 30 sekundi prije kraja - pri vođstvu 65:60 - promašio oba slobodna bacanja! Na njegovu sreću, brzoplet je na drugoj strani bio Kejleb Grin, koji je napravio grešku u vođenju lopte i tako upropastio posljednju šansu.

Pored Savanovića, inače najboljeg pojedinca u timu Efesa, dva bacanja je pred kraj meča promašio i Ersan Iljasova, dok su Saša Vujačić i Sinan Guler bili polovično uspješni.

Šarlroa je u posljednjoj dionici prišla na sedam poena zaostatka i imala dovoljno vremena za eventualni preokret, ali su gosti igrali dobru odbranu, a Vujačić, Guler i Tunčeri pravovremeno pogađali iz daljine.

Efes sa skorom 4-3 napreduje ka Top 16 fazi, dok je Šarlroa (1-6) praktično otpisana, iako je bila ravnopravan protivnik svima osim Realu u prvom kolu.

CSKA je bio na ivici gubitka stoprocentnog učinka u Evroligi, pošto je Bamberg na svom parketu imao 78:78 i napad.

Ipak, Viktor Hrijapa je poslije promjašene trojke Džejkobsena i ofanzivnog skoka domaćih "ukrao" loptu, do kraja utakmice ostalo je osam sekundi i to je bilo taman da Miloš Teodosić trojkom sa desne strane terena donese sedmi trijumf popularnim "armejcima"!

Teodosić je završio meč sa 12 poena i pet asistencija, dok je MVP novembra Nenad Krstić opet bio najefikasniji u svom timu, ali je Hrijapa pružio bolju "ol-raund" partiju.

Bamberg je poslije Panatinaikosa mogao da sruši i CSKA, što bi mu puno značilo u borbi za plasman u Top 16. Ovako, u posljednja tri kola će ući poravnat sa Žalgirisom i Zagrebom.

Zagreb je u Atini iskoristio opušten pristup ekipe Željka Obradovića da dobije prvo poluvrijeme (48:49), međutim, u nastavku su stvari brzo došle na svoje mjesto.

REZULTATI I PAROVI 7. KOLA:

Grupa A

Bilbao - Nansi u toku

četvrtak

Fenerbahče - Olimpijakos
Kantu - Kaha Laboral

TABELA: Kaha Laboral 4-2, Olimpijakos 3-3, Kantu 3-3, Fenerbahče 3-3, Nansi 3-3, Bilbao 2-4.

/Batist 18, 9sk, Kalates 13, 4as, 3ukr - Simon 15, 6sk, 4as, Mej 12, 10sk/

TABELA: CSKA 7-0, Panatinaikos 5-2, Unikaha 3-4, Bamberg 2-5, Žalgiris 2-5, Zagreb 2-5.

Grupa C

Šarlroa - Efes 62:66
/Malet 21, 4sk - Savanović 16, 10sk, 2as, 2ukr, Barać 12, 5sk/

četvrtak

Partizan mt:s - Makabi
Emporio Armani - Real

TABELA: Makabi 5-1, Real 4-2, Efes 4-3, Partizan mt:s 3-3, Armani 2-4, Šarlroa 1-6.

Grupa D (četvrtak)

Uniks - Galatasaraj
Olimpija - Montepaski
Prokom - Barselona

TABELA: Barselona 6-0, Montepaski 4-2, Uniks 4-2, Galatasaraj 3-3, Olimpija 1-5, Prokom 0-6.

(MONDO, foto: MN Press - arhiva)