ABA: Široki protutnjao Ljubljanom!

Šampion Bosne i Hercegovine u košarci, Široki deklasirao je u Ljubljani ekipu Olimpije rezultatom 78:50 u 10. kolu regionalne ABA lige.

ABA: Široki protutnjao Ljubljanom! Izvor: MONDO

Širokobriježani su od samog početka odlično ušli u utakmicu i sjajnom igrom stigli do nove gostujuće pobjede, ukupno šeste u ABA ligi.

Boris Barać sa 16, Željko Šakić sa 15, Dalibor Peršić 12, Fran Pilepić sa 11 poena bili su najbolji kod tima sa Pecare, dok su "zmajčeke" predvodili Aleksandar Ćapin, Dion Tompson i Jaka Blažič sa po 10 koševa.

Nakon prve četvrtine koja je završena neriješeno 13:13, izabranici Ivana Velića su najveću razliku napravili u drugom kvartalu kada je na semaforu stajalo (25:42).

U trećem kvartalu vođstvo je konstatno raslo u korist hercegovačke ekipe na +29 (35:64), da bi u posljednjih 10 minuta, košarkaši Širokog uspjeli da angažovanom igrom sačuvaju visoku prednost do samog kraja utakmice.

Ostale rezultate 10. kola ABA lige pročitajte OVDJE.