NBA: Netsi konačno slavili

Košarkaši Nju Džersija prekinuli su seriju od devet poraza, pošto su u noći izmedju utorka i srede nadigrali Milvoki sa 87:80.

NBA: Netsi konačno slavili Izvor: MONDO

Ekipu je do pobede doveo Džejson Kid, dan pošto je zatražio trejd iz Netsa. On je od ukupno devet poena sedam postigao u poslednjih minut i 40 sekundi, a imao je i 11 asistencija.

Nju Džersi, u čijem sastavu nije bilo povredjenog Nenada Krstića, odigrao je odličnu odbranu i tako sprečio prvi dvocifreni niz poraza u poslednjih devet godina. U sastavu Milvokija, koji je igrao bez prvog strelca Majkla Reda, istakao se Rojal Ajvej sa 19 poena.

Hjuston je kod kuće pobedio Golden Stejt (111:107), iako je igrao bez Trejsija Mekgrejdija. Druga zvezda tima iz Teksasa, Jao Ming, pružio je najbolju partiju sezone, pošto je meč završio sa 36 poena i 19 skokova, a devet poena postigao je u poslednja dva i po minuta.

Najefikasniji u Golden Stejtu bio je Stiven Džekson sa 25 poena, a reprezentativac Srbije Kosta Perović nije ulazio u igru.

Čikago je bio bolji od Minesote - 96:85 pred domaćim navijačima, a ekipu je predvodio Kirk Hajnrih sa 27 poena. Marko Jarić je u poraženoj ekipi igrao 32 minuta i za to vreme imao je učinak od 14 poena, pet asistencija i tri skoka.

LA Lejkersi su nadigrali Njujork sa 120:109, a najefikasniji u pobedničkom timu bio je Kobi Brajant sa 24 poena, 11 skokova i osam asistencija. Velike zasluge za trijumf pripadaju i Saši Vujačiću, koji je 12 od svojih 20 poena postigao u poslednjoj četvrtini.