Liga 6: Pobjeda Bosne, Igokea sigurna

Sarajevska Bosna u vrlo uzbudljivom meču savladala Čapljinu 92:90, Igokea slavila u gostima kod Varde 65:39.

Liga 6: Pobjeda Bosne, Igokea sigurna Izvor: MONDO

Košarkaši Igokee i Širokog nastavili su sa pobjedama u Ligi 6 i nakon trećeg kola imaju stoprocentan učinak.

Igokea je savladala Vardu u gostima 65:39 zahvaljujući raspoloženim Komatini i Dozetu koji su postigli po 16 poena.

Utakmica je odlučena već u prvoj četvrtini koju je ekipa iz Aleksandrovca dobila 26:12 a razlika se samo povećavala do kraja. Aleksandrovčani su čak sebi dozvolili luksuz da posljednjih deset minuta praktično ne igraju i postignu samo pet poena, ali već je sve bilo gotovo.

Široki je na domaćem terenu slavio protiv Mladosti iz Mrkonjić Grada 80:63, a domaća publika vidjela je furiozno otvaranje meča njihovih ljubimaca.

Poslije prvih deset minuta na semaforu je stajalo 32:12 i bilo je jasno da će Široki upisati i treću pobjedu u Ligi šest.

Gosti su uspjeli dobiti tek posljednju četvrtinu 15:11, ali ne id a izbjegnu ubjedljiv poraz za koji je najzaslužniji Barać sa 25 postignutih poena.

Nakon dva poraza sarajevska Bosna konačno je osjetila is last pobjede. “Studenti” su savladali Čapljinu 92:90 u vrlo uzbudljivoj završnici, iako sun a polvuremenu vodili 54:40.

Borba se vodila do posljednjih sekundi meča, a košarkaši Čapljine nisu uspjeli da pogode iz posljednjeg napada. Samo četiri sekunde prije kraja Rizvić je pogodio dva slobodna bacanja za 92:89, a u sljedećem napadu na liniju je morao Baković.

Prvo je pogodio, drugo namjerno promašio kako bi gosti dobili priliku za još jedna šut i plan im je uspio, lopta je došla do Jagodić Kuridže ali on nije uspio da pogodi in a semaforu je ostalo 92:90.

Najefikasniji kod “studenata” bili su Demić sa 30 i Rizvić sa 23 poena, dok je kod Čapljine Jagodić upisao 27 poena i 18 skokova, a Brkić ej dodao 22 poena i deset skokova.

Rezultati 3: kola Lige 6:

Široki – Mladost 80:63
Varda – igokea 39:65