NBA: Veseli odličan, povratak Pekovića

Čeh u timu Vašingtona postavio rekord karijere sa 14 poena, dok je Crnogorac uprkos maloj minutaži bio drugi strelac Minesote.

NBA: Veseli odličan, povratak Pekovića  Izvor: MONDO

Jan Veseli presjedio je na klupi lavovski dio svoje debitantske sezone, ali su mu povrede nekolicine visokih igrača omogućile da postane "starter" i na terenu provede čak 39 minuta, kao što je bio slučaj u posljednjem porazu od Milvokija - 98:112.

Sa minutažom i učinak ide gore, pa je tako Veseli zabilježio 14 poena (šut iz igre 6/9, slobodna bacanja 2/2), sedam skokova, po jednu asistenciju i blokadu.

Prethodni rekord NBA karijere mladog Čeha iznosio je 11 poena.

Naravno, Vašington sa skorom 12-41 nema više nikakvih takmičarskih ambicija u aktuelnoj sezoni, ali će zato imati šansu da unaprijedi tim visokim "pikom" na predstojećem draftu.

Nikola Peković potvrdio je koliko znači Minesota Timbervulvsima, pošto je protiv Sakramenta za samo 19 minuta ubacio 17 poena (iz igre 7/8, bacanja 3/4).

Peković je zbog povrede skočnih zglobova propustio osam od prethodnih devet mečeva, ali njegov povratak nije bio dovoljan da se izbjegne poraz u Sakramentu - 116:108.

Minesota (25-30) poslije devet poraza u posljednjih 12 utakmica ima samo teoretske izglede da se plasira u plej-of, posebno kada se ima u vidu duga lista povrijeđenih igrača, na kojoj su Rubio, Bizli, Barea, Miličić, a od sinoć i startni plejmejker Luk Ridnauer.

Povrede su ove sezone jedna od glavnih NBA tema.

Čikago Bulsi konačno su počeli da se "lome" u odsustvu svoje prve zvijezde Derika Rouza. Posle poraza u Oklahomi, poraženi su i kod kuće od Hjustona - 93:99.

Kuriozitet je da Čikago više od godinu dana (86 mečeva) nije izgubio dve utakmice zaredom!

Izgubio je u noći između ponedjeljka i utorka i prvoplasirani tim Zapada - Memfis je iskoristio umor Durenta i drugova da slavi 94:88, čime je uvećao šanse da u prvoj rundi plej-ofa izbori prednost domaćeg terena.

Glavni rival u toj borbi biće mu Los Anđeles Klipersi, koji su trijumfom u Dalasu (92:75) potvrdili visok nivo forme.

Tim koji predvode Kris Pol i Blejk Grifin nanizao je pet pobjeda nakon serije od tri poraza.

Tabele

ISTOK: Čikago 42-13, Majami 37-14, Orlando 32-21, Boston 30-22, Indijana 31-21, Atlanta 31-23, Filadelfija 29-23, Njujork 27-26, Milvoki 25-28...

ZAPAD: Oklahoma Siti 40-13, San Antonio 36-14, LA Lejkers 33-20, LA Klipers 32-21, Memfis 29-22, Dalas 30-24, Denver 29-24, Hjuston 29-25, Juta 28-26, Finiks 26-26...